رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبر داد:

امدادرسانی هلال احمر به هزار و ۸۸۱ سیل زده در ۵۸ شهر و روستا

1399/04/26 - 12:56 - کد خبر: 23399 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام فعالیت ١١٣ تیم عملیاتی در امدادرسانی به سیل زدگان ۱۳ استان کشور گفت: تاکنون در این رابطه در ٥٨ شهر و روستا و در مجموع به هزارو ۸۸۱ نفر امدادرسانی انجام شده است.

به گزارش نصر، مهدی ولی پور افزود: از روز بیستم تیرماه تا امروز، ١٣ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، تهران، خراسان جنوبی و شمالی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، قزوین، گلستان، گیلان و مازندران دچار سیل و آبگرفتگی بودند.
وی ادامه داد : طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده میدانی از استان‌های یادشده تاکنون در ٥٨شهر و روستا و در مجموع به هزارو ۸۸۱ نفر امدادرسانی انجام شده است.  
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد :متاسفانه تاکنون چهار نفر جان خود را در حوادث اخیر از دست داده اند که یک مرد ١٩ساله در شهرستان آمل (مازندران) در اثر رعدوبرق، یک زن ۶۵ ساله در در شهرستان تالش (گیلان) و دو پسر نوجوان  ۱۲ ساله در شهرستان اردبیل بر اثر سیل فوت کرده اند. 
ولی پور با اشاره به اینکه تاکنون با تلاش نیروهای امدادرسان هلال‌احمر آبگرفتگی از ۱۴۱ واحد مسکونی، تخلیه شده است گفت: همچنین ٤٢ نفر به مناطق امن انتقال داده شده و ١٤٧ نفر اسکان ضروری یافته اند.
وی افزود: در مدت یادشده ٤١ دستگاه چادر، ٢٩٨ تخته پتو، ١١٢ تخته موکت، ١٩٤ بسته غذایی، ٨٠کیلوگرم برنج و ١٠٦ کیلوگرم حبوبات در بین آسیب دیدگان توزیع شده و عملیات امدادرسانی در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان و گیلان ادامه دارد.
وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش‌های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.
انتهای پیام/
امدادرسانی هلال احمر به هزار و ۸۸۱ سیل زده در ۵۸ شهر و روستا خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار