کارشناس مسئول بهداشت تبریز:

تعطیلی سالن های آرایشی زنانه امری کاملا مجاب و عقلانی است

1399/04/25 - 17:41 - کد خبر: 23363 نسخه چاپی

نصر: کارشناس مسئول بهداشت تبریز گفت: تمام پلمپ ها قانونی بوده است و اگر مرکز بهداشت تبریز مجوزی در خصوص پلمپ مکانی را نداشته باشد، به هیچ وجه از لحاظ قانونی مجاز به پلمپ نخواهد بود.

به گزارش نصر، رضا رضایی در گفتگو با خبرنگار نصر در مورد پلمپ های انجام شده روز گذشته در خصوص سالن های آرایشی زنانه در تبریز، گفت: تمام پلمپ ها قانونی بوده است و اگر مرکز بهداشت تبریز مجوزی در خصوص پلمپ مکانی را نداشته باشد، به هیچ وجه از لحاظ قانونی مجاز به پلمپ نخواهد بود.
وی افزود: در جلسه ای که اخیرا با ستاد مبارزه با کرونای استان داشتیم، بعد از بررسی های فراوان، مقرر شد که سالن های آرایشی زنانه به دلیل اینکه مکان مناسبی برای انتقال ویروس کرونا هستند، فعلا تعطیل شوند.
رضایی ادامه داد: با توجه به اینکه میزان شیوع ویروس کرونا در تبریز از حالت هشدار رد شده است و در وضعیت قرمز قرار دارد، تعطیلی سالن های آرایشی زنانه امری کاملا مجاب و عقلانی است.
وی افزود: ما علاوه بر سالن های آرایشی زنانه، اکثریت قلیان سراها، استخرهای سرپوشیده و هر جایی که احتمال انتقال ویروس کرونا در آن بالا باشد، را نیز تعطیل کرده ایم.
رضایی با اشاره به اینکه ما مسئول سلامت مردم هستیم، ادامه داد: سلامتی مردم برای ما در اولویت اول اهمیت قرار دارد و موظف هستیم هر کجا که کوچکترین خطری سلامتی مردم را تهدید کند، رسیدگی کنیم؛ و اگر اقدام به تعطیلی صنفی می کنیم فقط به خاطر سلامتی مردم و طبق دستور ستاد مبارزه با کرونا است.
وی به اعتراضات برخی مدیران سالن های آرایشی زنانه به پلمپ شدن سالن ها اشاره کرد و اذعان داشت: برخی مدیران سالن ها در مقابل پلمپ شدن سالن هایشان به شدت مقاومت می کردند تا آنجا که مامورین ما بدون انجام وظایفشان مجبور به ترک محل شدند، که آن ها را نیز به سازمان نظارت بر اماکن عمومی تحویل دادیم.
رضایی افزود: اما بقیه مدیران که به صورت مسالمت آمیز از ما درخواست رفع پلمپ را داشتند، پلمپ های آنان برداشته شد؛ ولی فعلا حق بهره برداری از سالن های خود را ندارند، تا زمانی که ستاد مبارزه با کرونای استان  در این خصوص تصمیمات لازم را اتخاذ کند.
این کارشناس مسئول بهداشت، در خصوص نحوه پلمپ آرایشگاه های زنانه که در منازل مسکونی فعالیت می کنند، گفت: متاسفانه تعداد این آرایشگاه ها از سالن های آرایشی دارای مجوز نیز بیشتر است و تنها راه مطلع شدن ما از فعالیت این گونه آرایشگاه ها، شکایات مردمی است که بعد از اخذ مجوز از پلیس آگاهی اقدام می کنیم.
وی در ادامه پلمپ های انجام شده روز گذشته را فقط مختص سالن های آرایشی زنانه دانست و خاطرنشان کرد: در خصوص سالن های آرایشی مردانه، در صورتی که ببینیم پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند، اقدام به پلمپ می کنیم.
رضایی در آخر تعداد بازرسین اداره بهداشت در سطح شهر تبریز را ۱۲۶ نفر عنوان کرد و اذعان داشت: همه این افراد هدف مشترکی دارند و آن حفظ سلامتی مردم است.
انتهای پیام/
تعطیلی سالن های آرایشی زنانه امری کاملا مجاب و عقلانی است فاطمه قلی پور گنجه لو

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار