وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

تصویب واگذاری دو درصد از سهام شستا به بازنشستگان تامین اجتماعی

1399/04/25 - 17:05 - کد خبر: 23360 نسخه چاپی

نصر: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقدامات انجام شده برای واگذاری دو درصد از سهام شستا به مستمری بگیران تامین اجتماعی گفت: این موضوع امروز به تصویب هیئت امنا رسیده و مراحل قانونی اش را در بورس پیگیری می کنیم.

به گزارش نصر، محمد شریعتمداری در گفت‌وگوی اینستاگرامی ضمن تکریم جامعه کارگری و بازنشستگی که تحت پوشش این وزارتخانه هستند گفت: 14 میلیون بیمه شده سازمان تامین اجتماعی از قشر شریف کارگری هستند و با احتساب افراد تحت تکفل بیش از 40 میلیون نفر از این سازمان خدمات دریافت می کنند.
وی افزود: مکلف به پوشش آسیب های اجتماعی هستیم و باید ماشین تولید فقر و آسیب های اجتماعی از حرکت بایستد و دستگاه‌های ذیربط باید به این امر کمک کنند.
وزیر کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای شفافیت زایی مانند انتشار اسامی هیئت مدیره شرکت ها گفت: 134 کرسی هیئت مدیره در چهار صندوق تحت پوشش باید شفاف به اطلاع مردم می رسید که چه کسانی هستند. این اقدام را انجام دادیم و امروز کتابچه ای در این زمینه آماده و نقشه راه فعالیت های شفاف ساز را تهیه کردیم و کمیته ای این مسیر را با برنامه جلو می برد.
شریعتمداری با اشاره به دیگر فعالیت ها در راستای شفاف سازی گفت: برخی تصور میکنند اسامی دریافت کنندگان وام کرونا محرمانه است در حالی که این تسهیلات به یارانه متصل است و چیز پنهانی نیست. گفت: تسهیلات اشتغال روستایی و کسب و کار ناشی از کرونا هم همینطور است. مسیر شفافیت ادامه دارد. شفاف سازی از هر دری وارد شود، فساد از در دیگر خارج می شود.
وی ادامه داد: بورسی شدن فعالیت های اقتصادی یک راه حل شفاف ساز بود که در دستورکار قرار گرفت. بالغ بر 80 درصد فعالیت های اقتصادی وزارت رفاه بورسی شده است و 14 درصد بازار بورس ایران در اختیار شرکت های زیرمجموعه وزارت رفاه است که 10 درصد آن مربوط به به شستا است. بورسی شدن شستا به این معنا بود که دارایی های قیمت خورده شستا روی تابلو بورس مشخص شده است.
شریعتمداری با اشاره به اقدامات انجام شده برای واگذاری دو درصد از سهام شستا به مستمری بگیران تامین اجتماعی گفت: این موضوع امروز به تصویب هیئت امنا رسیده و مراحل قانونی اش را در بورس پیگیری می کنیم، به ما وعده داده اند که زمینه های اجرایی آن فراهم است تا بازنشستگان تامین اجتماعی خودشان هم سهامدار شستا باشند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در موضوع بازنشستگان تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت شان به کار می گیریم، گفت: 6500 میلیارد در بودجه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری درنظر گرفته شده بود با دکتر نوبخت صحبت کردیم که حقوق بازنشستگان کشوری را به 90 درصد حقوق شاغلان برسانیم که ایشان نیز این وعده را داده و امیدواریم محقق شود.
وی به همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: مذاکراتی در قالب 57 جلسه با بخش های مختلف دولت برای تامین منابع لازم و تسویه بخشی لز مطالبات تامین اجتماعی از دولت صورت گرفت و در نهایت 32 هزار میلیارد تومان منابع در اختیار قرار گرفت و بر اساس آن افراد 30 سال سابقه خدمت دیگر زیر دومیلیون و 800 هزار نمی گیرند.
وی ادامه داد: در واقع یک و نیم میلیون نفر حداقلی بگیر بودند که حدود یک میلیون و 500 هزار تومان دریافتی داشتند که حقوقشان به دو میلیون و 800 هزار تومان می رسد. حداقل بگیران35 سال سابقه کاری هم 300 هزار نفر هستند که حقوق آنها به سه میلیون تومان می رسد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین خبر داد که مذاکراتی انجام شده که 30 هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات تامین اجتماعی از دولت تادیه شود.
انتهای پیام/
تصویب واگذاری دو درصد از سهام شستا به بازنشستگان تامین اجتماعی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار