فرماندار بیله‌سوار مغان؛

سیل ۴۰۰ میلیارد ریال در بیله‌سوار مغان خسارت ببار آورد

1399/04/25 - 16:16 - کد خبر: 23354 نسخه چاپی

نصر: فرماندار بیله‌سوار مغان گفت: برآوردهای اولیه حاکی است که سیل سه‌شنبه شب بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال در این شهرستان خسارت برجای گذاشته است.

به گزارش نصر، حسن قبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: بیشترین خسارات سیل در بخش کشاورزی بوده و حدود یک هزار هکتار از مزارع شامل محصولات جالیزی ، صیفی‌جات، پنبه ، ذرت ، سویا ، بادام زمینی در بخش قشلاق دشت به مرکزیت شهر جعفرآباد دچار خسارت شده است.
وی با بیان اینکه ۷۰ میلی‌متر باران در مدت کوتاهی در بخش قشلاق دشت باریده است، اضافه کرد: جاری شدن سیل همچنین خساراتی به ابنیه و راه روستایی این بخش وارد کرده است.
او با اشاره به اینکه آماده‌باش به دستگاه‌های امدادی در باره سیل داده شده بود، اضافه کرد: از همان لحظات نخست جاری شدن سیل اعضای مدیریت بحران شهرستان در صحنه حضور داشته و برای کنترل و مهار سیل اقدام کردند.
قبادی بیان کرد: کار ارزیابی از میزان خسارت وارده به کشاورزان در حال انجام است و امید می‌رود خسارت وارده به روستاییان در کوتاه مدت جبران شود.
وی همچنین به جلسه ستاد بحران شهرستان در بخشداری قشلاق‌دشت اشاره کرد و گفت: در این جلسه که با حضور مسوولان آب منطقه‌ای اردبیل برگزار شد مقرر شد تا لایروبی رودخانه و کانال‌های آبیاری از امروز شروع شده و در زمینه اصلاح پل‌های لوله‌ای و جایگزینی آنها با ابنیه استاندارد اقدامات لازم  صورت گیرد.
بیله‌سوار در شمال اردبیل واقع است.
انتهای پیام/
سیل ۴۰۰ میلیارد ریال در بیله‌سوار مغان خسارت ببار آورد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار