نماینده مجلس؛

شهریه مدارس و دانشگاه‌ها در دوره کرونا کاهش یابد

1399/04/25 - 14:32 - کد خبر: 23341 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ثابت ماندن رقم شهریه مدارس و دانشگاه‌ها در دوره کرونا، گفت: وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش باید بخشنامه‌های مربوط به کاهش رقم اخذ شهریه از دانشجو و دانش‌آموز را تهیه و ابلاغ کنند.

به گزارش نصر، روح الله متفکرآزاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران درباره مسئله بازگشت شهریه به دانشجویان در ترمی که کلاس‌های حضوری تشکیل نشد، اظهار کرد: با شیوع کرونا در حوزه آموزش وارد فاز جدیدی شدیم که پیش از این تجربه آن را نداشتیم.
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی مجبوریم خود را با شرایط پاندمیک بیماری کرونا تطبیق دهیم؛ لذا امروز اهمیت وجود شهر هوشمند و دولت الکترونیک بیشتر از گذشته خود را نشان می‌دهد و اهمیت آموزش مجازی نیز بیشتر از گذشته عیان خواهد شد.
وی با اشاره به نارضایتی‌ دانشجویان از سامانه‌های ضعیف دانشجویی و ایرادات بسیار آن برای برگزاری کلاس‌های مجازی، ادامه داد: با توجه به اینکه وزیر علوم اعلام کرده سال تحصیلی جدید نیز بر مبنای آموزش مجازی خواهد بود، باید برای ارتقای کیفیت آموزش مجازی در شرایط شیوع ویروس کرونا، برنامه‌ریزی کنیم تا دچار افت آموزشی نشویم.
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تاکید کرد: همچنین برای تامین اینترنت دانشجو یا دانش آموز جهت استفاده از آموزش‌های مجازی نیز باید تدبیری اندیشیده شود و باید بسته‌هایی تحت عنوان اینترنت دانشجو و دانش آموز برای محصلان در نظر گرفت.
متفکر آزاد گفت: مراکز آموزشی که از دانشجو یا دانش آموز هزینه خدمات دریافت می‌کنند، باید با نگاه منصفانه هزینه خدمات ارائه نشده را کسر کنند و این مسئله مورد مطالبه مجلس و کمیسیون آموزش مجلس است.
انتهای پیام/
شهریه مدارس و دانشگاه‌ها در دوره کرونا کاهش یابد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار