مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مطرح کرد

تداوم اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماندهای شهری در تبریز

1399/04/25 - 09:46 - کد خبر: 23303 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز گفت: طرح تفکیک از مبدا پسماندهای شهر که به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا نیمه تعطیل بود، دوباره از سر گرفته شد.

به گزارش نصر، علیرضا اصغری در آیین آغاز دوباره طرح تفکیک از مبدا پسماندهای شهری، اظهار کرد: مطابق بخشنامه وزارت کشور و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از امروز طرح تفکیک از مبدا پسماندهای شهری با استقرار تجهیزات و حضور آموزشیاران و افراد دوره دیده دوباره شروع می‌شود.
وی با اشاره به فعالیت تفکیک‌کنندگان غیرمجاز پسماند شهری و ساماندهی آن‌ها نیز گفت: خواهشمندیم این افراد با حضور در دفتر تفکیک  پسماند سازمان، اسم نویسی کنند تا با معرفی به  شرکت تفکیک از مبدأ طرف قرارداد با مدیریت پسماند،  کارت‌های بهداشتی و کارت مخصوص این شرکت را نیز دریافت کنند.
وی ادامه داد: این شرکت تحت نظارت سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز فعالیت می‌کند که با ساماندهی این افراد در سطح شهر، امیدواریم که پروتکل‌های بهداشتی مد نظر وزارت کشور تامین شود.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز، درباره مصوبه کارگروه پسماند شهری استان در خصوص تفکیک زباله، اظهار کرد: به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه ملی در بحث تفکیک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، طبق نظر شهردار تبریز و کارگروه تفکیک پسماند استان، تصمیم گرفتیم که این طرح را با قدرت ادامه دهیم.
وی درباره وضعیت آن دسته از تفکیک‌کنندگان غیرمجاز که از ثبت‌نام در این طرح خودداری می‌کنند، بیان کرد: در رابطه با افرادی که در این طرح ثبت نام نکنند و به صورت غیرمجاز و غیر بهداشتی به کار تفکیک از مبدأ ادامه دهند، چنانکه در گذشته برخورد داشتیم، مطابق قانون مدیریت پسماند و بر اساس حکم قضایی برخورد می‌کنیم که البته این برخورد بیشتر در قالب ساماندهی است.
وی، با اشاره به نیمه تمام ماندن طرح تفکیک از مبدا به دلیل شیوع کرونا نیز گفت: در رابطه با مجتمع‌هایی در تبریز که قبلا طرح تفکیک از مبدأ در آنجا انجام شده و نواقصاتی درآنجا وجود داشته و یا به‌خاطر شیوع بیماری کرونا، طرح نیمه تعطیل و یا با روش‌های دیگری تفکیک می‌شد، سازمان مدیریت پسماند آمادگی برگزاری جلسات آموزشی و معرفی به شرکت طرف قرارداد را دارد.
اصغری ادامه داد: نواقصات و مشکلات اوایل کار را پیش بینی کردیم، اما مسائل اجتماعی، سیاسی، امنیتی و بهداشتی را نیز رعایت می‌کنیم تا با شرایط تعریف شده توسط کارشناسان طرح تفکیک از مبدا را انجام دهیم.
به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی در پایان خاطرنشان کرد: آمادگی داریم که در تمام مجتمع‌های مسکونی و تمام نقاطی که به صورت هیئت امنایی اداره می‌شوند، این طرح را با مشارکت آن‌ها اجرا کنیم.
وی تاکید کرد: هیچ طرحی در شهر بدون مشارکت شهروندان و اصحاب رسانه به سرانجام نمی‌رسد و طرح تفکیک از مبدا یا دیگر طرح‌های شهرداری شاخص اصلی که دارد همکاری و مشارکت شهروندان و اصحاب رسانه است که تلاش داریم طرح تفکیک از مبدا را پس از شیوع بیماری کرونا، دوباره آغار کنیم.
انتهای پیام/
 تداوم اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماندهای شهری در تبریز خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار