خبر/

دو نظامی بلندپایه جمهوری آذربایجان در درگیری با ارتش ارمنستان جان باختند

1399/04/24 - 16:05 - کد خبر: 23292 نسخه چاپی

نصر: ژنرال "پولاد هشیم اف" و سرهنگ "القار میرزایف" دو نظامی بلندپایه جمهوری آذربایجان در جریان درگیری‌های مرزی بامداد امروز (سه شنبه) میان نیروهای این کشور و ارمنستان کشته شدند.

به گزارش نصر، " کریم ولی اف " معاون وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: درگیریهای شدید میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان در مسیر شهرستان مرزی " تاووز " بامداد امروز نیز ادامه داشته است .
به گزارش وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، درگیری میان نیروهای دو کشور با استفاده از توپخانه و سلاح‌های سنگین دیگر در نزدیکی روستاهای مرزی "دوندار قوشچو " ، "علی بیکلی " و "آقدام " شهرستان تاووز  صبح امروز هم ادامه داشت.
این در حالی است که دو طرف که یکدیگر را به خرابکاری و حمله به مواضع نیروهای خود متهم می‌کنند، در این درگیری‌های دو روزه متحمل تلفات جانی شده‌اند.
"استفان جوراجیچ " سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد به تازگی با صدور بیانیه‌ای نگرانی شدید " آنتونیو گوترش " دبیر کل این سازمان درباره درگیری‌ها میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان با استفاده از سلاح‌های سنگین در مرز دو کشور و نیز تلفات جانی این درگیری‌ها را اعلام کرد.
در این بیانیه، از باکو و ایروان خواسته شده تا به عملیات نظامی بلافاصله پایان داده و از هرگونه بیانیه‌های تحریک‌آمیز خودداری کنند.
دور جدید درگیری مرزی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که بر سر منطقه "قره باغ" کوهستانی اختلاف دارند، از هفته گذشته آغاز شده است. دو طرف یکدیگر به نقض آتش‌بس و شروع درگیریهای اخیر متهم می‌کنند.
انتهای پیام/
دو نظامی بلندپایه جمهوری آذربایجان در درگیری با ارتش ارمنستان جان باختند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار