تشریح خسارت های ناشی از بارندگی های روزهای اخیر در استان/

قطعی آب 26 روستای شهرستان مراغه بر اثر بارندگی‌های روز گذشته

1399/04/24 - 12:12 - کد خبر: 23263 نسخه چاپی

نصر: مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از قطعی آب 26 روستای شهرستان مراغه بر اثر بارندگی‌های روز گذشته خبر داد.

به گزارش نصر، محمد باقر هنربر در گفت‌وگویی در تشریح این خبر اظهار کرد: بارندگی‌های روز گذشته در تعدادی از شهرستان‌های آذربایجان شرقی خسارت‌هایی را به راه‌های روستایی، تاسیسات آب آشامیدنی، اسباب و لوازم زندگی، خوردوها، منازل مسکونی و اماکن دامی وارد کرد.
وی با اشاره به آسیب‌های ناشی از سیل روز بیست و سوم تیر ماه در شهرستان مراغه، بیان کرد: سیل در ییلاقات دامنه سهند، چادر عشایر این منطقه و لوازم زندگی‌شان را با خود برده و راه‌ دسترسی آن‌ها را تخریب کرده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون عوامل راهداری و اداره کل امور روستایی و عشایر در آن منطقه مستقر بوده و مشغول برطرف کردن موانع و مشکلات ناشی از سیل هستند، همچنین سیل در شهرستان مراغه تعدادی از کندوهای عسل را با خود برده و تاسیسات آب رسانی را تخریب کرده است.
هنربر از تخریب راه‌های روستایی در تعدای از روستاهای شهرستان مراغه خبر داد و گفت: فرماندار شهرستان پیگیر برطرف کردن موانع هستند. کار آبرسانی به روستاهای شهرستان با تانکر انجام می‌شود و عوامل آب و فاضلاب نیز مشغول تعمیر تاسیسات خسارت دیده هستند.
وی خاطرنشان کرد: سیل در روستای استرقان بخش خاروانا شهرستان ورزقان به دو دستگاه خودرو پراید و پاترول و شش دستگاه موتور سیکلت خسارت شدیدی را وارد کرد و موجب تخریب یک واحد مسکونی و دو واحد دامی و باغ‌ها و مزارع حاشیه رودخانه در این روستا شد.
وی، گفت: سیل به راه‌های روستایی، باغ‌ها و مزارع روستای اسب فروشان شهرستان سراب هم خسارت‌هایی را وارد کرده و در روستای آب گرم و روستای مریم شهرستان چاراویماق نیز سه واحد مسکونی، واحدهای دامی و مزارع و باغات را تخریب کرده است.
وی بیان کرد: مقرر شده است تا تعدادی کانکس به روستاهای شهرستان چاراویماق ارسال کنیم، اما معمولا تمایل برای اقامت موقت در منازل آشنایان بیشتر است.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی، گفت: از شهرستان تبریز نیز فقط آب گرفتگی معابر گزارش شده است. با توجه به هشدارهای سازمان هوا شناسی و تداوم بارش‌ها تا روز پنجشنبه، مردم از هر گونه اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و تماشای سیل و بارش‌ها خودداری کرده و جوانب احتیاط را رعایت کنند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به شدت بارندگی‌ها واقعا شانس آورده‌ایم که بارندگی‌ها و سیل تا کنون تلفات جانی نداشته است، وضعیت خطرناکی را در روستای قوزلوجه شهرستان عجبشیر شاهد بودیم.
انتهای پیام/
 قطعی آب 26 روستای شهرستان مراغه بر اثر بارندگی‌های روز گذشته خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار