مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌شرقی؛

۸۳ درصد جمعیت روستایی آذربایجان‌شرقی از آب شرب بهداشتی برخوردارند

1399/04/24 - 09:51 - کد خبر: 23244 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به تامین آب روستاهای استان گفت: ۸۳درصد جمعیت روستایی این استان از آب شرب بهداشتی برخوردارند.

به گزارش نصر، تقی کرمی روز سه شنبه اظهار کرد: ۷۲درصد از ۲ هزار و ۷۰۹ روستای آذربایجان شرقی از آب بهداشتی لوله کشی استفاده می کنند.
وی افزود: ۱.۳ میلیون مترمربع آسفالت روستایی از سال ۱۳۹۶تا ۱۳۹۸ به اتمام رسیده و در یکسال گذشته یکهزار و ۹۶۶ روستا از اینترنت و ۷۳ روستا از اینترنت پرسرعت برخوردار شده اند.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی ادامه داد: ۶۹درصد روستاهای آذربایجان شرقی زیرپوشش تلفن همراه قرار دارند و ۲هزار و ۹۰۷ باب مدرسه روستایی در استان فعال است.  
وی اضافه کرد: ۸۶۴ روستای بدون دهداری و یکهزار و ۹۳۸ دارایردهداری نیز در آذربایجان شرقی  وجود دارد و ۳۶۰ روستا خالی از سکنه است، اما در سال های اخیر به علت تامین نیازهای روستاییان مهاجرت معکوس به روستاها آغاز شده است.  کرمی یادآوری کرد: ۳۰۰ مجوز بوم گردی در روستاهای گردشگری آذربایجان شرقی صادر شده است و دفتر امور روستایی، تسهیلات ارزان قیمت به روستاهای استان مساعدت کرده که می توان به تسهیلات سه میلیارد تومانی و ۲میلیارد تومانی برای روستاهای کلیبر و اسکو اشاره کرد.  
براساس این گزارش، سه هزار و ۷۷ روستا در آذربایجان شرقی وجود دارد که ۲هزار و ۷۰۹ روستا دارای سکنه است. 
انتهای پیام/
۸۳ درصد جمعیت روستایی آذربایجان‌شرقی از آب شرب بهداشتی برخوردارند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار