مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان؛

مهندسان زنجانی بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی روستایی را طراحی کردند

1399/04/23 - 16:20 - کد خبر: 23228 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: این بنیاد با بهره‌مندی از نظام فنی روستایی شامل مهندسان با تجربه و دفاتر طراحی در سطح استان تا پایان سال گذشته بالغ بر ۳۷ هزارو ۶۰۰ واحد روستایی و از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۲ هزارو ۴۱۰ واحد را طراحی و نظارت کرده است.

به گزارش نصر، رضا خواجه ای روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم سازی از اهداف اصلی این نهاد انقلابی است که در این میان مهندسان نقش و مسوولیت خطیری در نظارت بر ساخت و سازها بر عهده دارند تا ساختمان‌ها با اصول فنی و طبق آیین‌نامه مقررات ملی ساختمان بنا شوند.  
وی اضافه کرد: در زمان حاضر ۱۳۴ ناظر نظام فنی روستایی در این استان جهت نظارت بر ساخت و سازهای روستایی و ۱۲ دفتر فنی و مهندسی نیز جهت طراحی واحدهای مسکونی نظارت می کنند.
این مسؤول ادامه داد: جمع آوری پرونده های متقاضیان برای پرداخت تسهیلات بانکی، دقت در طراحی نقشه ها، نظارت مستمر بر ساخت و سازها، ارائه راه های سهولت در اجرا، صرفه جویی در مصرف انرژی، رعایت حریم و معابر و تشویق جهت استفاده از مصالح مرغوب در ساخت و سازها، از وظایف مهم اعضای نظام فنی روستایی است.
وی اظهار داشت: هم اکنون ساخت و سازهایی که از طریق دریافت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی در روستاها انجام می شود طبق ساز و کارهای تعریف شده، تحت نظارت نظام فنی روستایی انجام می شود.
خواجه  ای،   هدایت بافت فیزیکی روستاها و بهسازی محیط زیست و سکونتگاه‌های روستایی براساس طرح‌های هادی روستایی، بالا بردن کیفیت ساخت و سازهای روستایی، استفاده صحیح از مصالح مقاوم و استاندارد، شناسایی، بکارگیری و ساماندهی نیروهای انسانی بومی ‌مستعد در فن ساختمان سازی روستایی، بالا بردن سطح دانش فنی و اجرایی ناظرین با آموزش علمی‌و عملی مستمر آنان از اهداف اصلی تشکیل نظام فنی روستایی اعلام کرد. 
وی خاطرنشان کرد: ساخت واحدهای مسکونی مقاوم و امن در مقابل خطرات حوادث طبیعی، ترویج مقاوم سازی و افزایش آگاهی روستاییان برای بالا بردن کیفیت و اهمیت مکان ساخت بناها امری ضروری است.
انتهای پیام/
مهندسان زنجانی بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی روستایی را طراحی کردند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار