مدیر عامل شرکت صنایع ملی مس ایران خبر داد:

افزایش ۲۵ درصدی فروش شرکت ملی صنایع مس ایران

1399/04/22 - 10:07 - کد خبر: 23116 نسخه چاپی

نصر: مدیر عامل شرکت صنایع ملی مس ایران با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی فروش این شرکت در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: در این مدت موفق به ثبت فروش ۶ هزار و ۴۱۷ میلیارد تومانی شدیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود یک هزار و ۳۱۴ میلیارد تومان بیشتر است.

به گزارش نصر، اردشیر سعدمحمدی روز شنبه در دیدار با امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه شرکت ملی صنایع مس ایران در خردادماه سال جاری فروش ۲ هزار ۹۸۴ میلیارد تومانی را ثبت کرد، افزود:  ۹ تن مس کاتدی و ۳۰ تن سولفور مولیبدن و محصولات دیگر در روزهای پایانی خردادماه در بورس کالا به فروش رفته است که با توجه به عدم بارگیری در خردادماه در فروش تیرماه لحاظ خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: این موفقیت در شرایطی حاصل شد که بسیاری از مناسبات اقتصادی و تجارتی دنیا تحت تاثیر بیماری کرونا در جهان است و بسیاری از شرکتهای بزرگ معدنی و تجاری دنیا فعالیتهای اقتصادی خود را متوقف یا کم کرده اند.
سعد محمدی اظهار کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران در این شرایط نه تنها برنامه تولیدی خود را بیش از برنامه محقق کرده است بلکه موفق به انجام برنامه های فروش خود نیز شده است.
وی با تاکید بر سودآوری بالای صنعت مس و آینده درخشان این صنعت افزود: بررسی و مقایسه عملکرد بازدهی ۳ ماهه شرکت های اصلی همگروه در بازار بورس و اوراق بهادر نشان دهنده این است که سهام مس در بازار سرمایه بیشترین بازدهی را در مقایسه با سهام دیگر شرکت های فلزی داشته است.


کارخانه ذوب و پالایش باید با بهره گیری از تکنولوژی های جدید احداث شود
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز هم با تاکید بر تولید مس در استان گفت: کارخانه ذوب و پالایش باید با بهره گیری از تکنولوژی های جدید احداث شود.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم اقتصاد معدنی و صنایع معدنی را به عنوان فرصت برای کشور دانست و گفت: با احداث کارخانه ذوب، پالایش و ایجاد صنایع پایین‌دستی در کنار معادن مس می‌توانیم بنیه اقتصادی آذربایجان‌شرقی را به نحوی مطلوب تقویت کنیم.
امام جمعه تبریز اضافه کرد: خام فروشی و صادرات کنساتره مس از سونگون به دیگر کشورها و حتی دیگر استان های کشور باعث از بین رفتن فرصتهای اقتصادی در آذربایجان شرقی می شود، از این رو باید با بهره گیری از تکنولوژی های روز کارخانه ذوب در ورزقان باشد.
وی با بیان اینکه وجود کارخانه صنایع ذوب آسیب زیست محیطی ندارد، ادامه داد: علوم و فنون در همه حوزه هر روز پیشرفتهای جدیدی را شاهد است بر این اساس با استفاده از تکنولوژی های جدید می توان محصولی تولید کرد که چرخه تولید آن آسیبی به محیط زیست وارد نکند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه نباید با تفکرات غلط و ایجاد شائبه از رونق تولید و احداث مجموعه های صنعتی جلوگیری کرد، گفت: با یک برنامه‌ریزی اصولی و کارآمد می‌توانیم صنعت مس را در کشور توسعه داده و اقتصاد ملی را از وابستگی به نفت نجات دهیم.
امام جمعه تبریز در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به فعالیت های ارزنده صنایع مس ایران و معدن مس سونگون در بخش ورزش گفت: کسب عنوان قهرمانی برای سومین بار پیاپی توسط تیم فوتسال مس سونگون و قهرمانی در فوتسال آسیا باعث افتخار است و امید است این فعالیت ها تقویت شود و سربلندی ها تدوام داشته باشد.
انتهای پیام/
افزایش ۲۵ درصدی فروش شرکت ملی صنایع مس ایران خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار