در آیین امضای تفاهم نامه تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان مطرح شد؛

بهره برداری از موزه مطبوعات آذربایجان همزمان با روز خبرنگار/ ایجاد موزه مطبوعات از مطالبه اصلی اصحاب رسانه و مردم بود

1399/04/14 - 15:09 - کد خبر: 22768 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: ایجاد موزه تخصصی مطبوعات از مهم ترین اهدافی بود که طی سال های اخیر به عنوان مطالبه اصلی اصحاب رسانه و همچنین مردم مطرح شده است.

به گزارش نصر، امروز شنبه چهاردهم تیر ماه ۹۹ آیین امضای تفاهم نامه تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان با حضور استاندار، مدیران کل میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران و جمعی از اصحاب رسانه استان برگزار شد.
"محمدرضا پورمحمدی" ضمن گرامیداشت روز قلم و پاسداشت زحمات اصحاب فرهنگ و رسانه، گفت: با توجه به خاستگاه آذربایجان در حوزه مطبوعات و قدمت این صنعت در این منطقه، ایجاد موزه تخصصی مطبوعات از مهم ترین اهدافی بود که طی سال های اخیر به عنوان مطالبه اصلی اصحاب رسانه و همچنین مردم مطرح شده است.
وی ادامه داد: امروز پس از سال ها تلاش مستمر انجمن صنفی روزنامه نگاران و همچنین همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان در مکان یابی مناسب این موزه شاهد انعقاد تفاهم نامه تجهیز موزه مطبوعات هستیم که امیدواریم با بهره برداری از این موزه بخشی از دین بزرگ ما به پیشکسوتان عرصه مطبوعات ادا شود.
پورمحمدی اضافه کرد: به دنبال انعقاد این تفاهم نامه، مراحل تجهیز موزه مطبوعات آغاز خواهد شد و در صورت تکمیل همزمان با ۱۷ مرداد روز خبرنگار به بهره برداری خواهد رسید.
"احمد حمزه زاده" مدیرکل میراث فرهنگی استان  نیز در این آیین‌، گفت: ایجاد موزه مطبوعات آذربایجان یکی از مهم ترین نیازهای شهری و استانی است که خوشبختانه پس از سال‌ها تلاش انجمن صنفی روزنامه نگاران استان و گردآوری اسناد تاریخی مطبوعات آذربایجان، در حال تحقق است.
حمزه زاده گفت: موزه شاخص اصلی ارزیابی فرهنگ جوامع است، ایجاد موزه مطبوعات سندی دیگر در قدمت فاخر آذربایجان است.
وی اضافه کرد: تبریز پس از پایتخت، دومین شهری است که دارای موزه های متعدد در حوزه های مختلف تاریخی و فرهنگی است و طی سال جاری نیز با هدف گذاری ۲۰ موزه جدید دیگر به توسعه این امر خواهد پرداخت.
مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در خصوص بهره برداری از موزه مطبوعات آذربایجان گفت: خانه صلح جو پس از ارزیابی های متعدد در میان خانه های تاریخی تبریز به عنوان محل اصلی این موزه انتخاب شد و پس از تجهیز و تامین محتوای موزه ای توسط انجمن صنفی و‌ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز ۱۷ مرداد همزمان با روز خبرنگار مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
حمزه زاده در پایان، اظهار داشت: امروز شاهد اهدای نخستین تابلو از اسناد مطبوعاتی آذربایجان توسط یکی از مجموعه داران پیشکسوت به این موزه بودیم، در این راستا از تمام مردم آذربایجان خواستاریم تا در صورت دسترسی به اسناد تاریخی مطبوعات استان، با اهدای آن یاریگر ما در تجهیز و تامین محتوای غنی موزه مطبوعات باشند.
انتهای پیام/
بهره برداری از موزه مطبوعات آذربایجان همزمان با روز خبرنگار/ ایجاد موزه مطبوعات از مطالبه اصلی اصحاب رسانه و مردم بود محمدرضا اخگرگداز


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار