دبیر شورای اسلامی شهر تبریز خبر داد:

پیگیری امکان انتقال آرامگاه پروین اعتصامی از قم به تبریز

1399/04/04 - 17:07 - کد خبر: 22254 نسخه چاپی

نصر: دبیر شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به پیگیری‌های انجام شده از استانداری قم برای بررسی امکان انتقال مقبره بانوی شاعره تبریز و ایران، گفت: بارها از استان قم پی گیر بوده ایم و این مهم را از استاندار قم نیز پیگیر خواهیم بود.

به گزارش نصر، سعید نیکوخصلت در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی فرهنگی شهرداری منطقه یک و ایجاد پیاده راه کوچه پروین اعتصامی، گفت: شورای شهر در طول سال اول شورا پیگیر بررسی انتقال آرامگاه پروین اعتصامی به تبریز بوده است.
وی با بیان اینکه اگر بتوانیم هویت واقعی پروین اعتصامی را به مردم معرفی کنیم، می‌توانیم تبریز را به مرکز برگزاری همایش‌ها و فستیوال‌های مرتبط با بانوان در سطح ملی و بین المللی تبدیل کنیم، گفت: جایگاه ادبی پروین اعتصامی بسیار بیشتر از آن چیزی است که ما می‌شناسیم.
وی با تاکید بر اینکه امروز توانمندی‌های شهرها را در حوزه فرهنگ، افزایش پیاده راه‌ها و فضای سبز می‌سنجند،‌ گفت: شهرهای خلاق پیاده راه‌ها را افزایش داده، از هویت و فرهنگ خود مراقبت می‌کنند و بزرگترین‌ فستیوال‌ها را برای نمایش فرهنگ خود به جهانیان برگزار می‌کنند.
دبیر شورای شهر تبریز با بیان اینکه اگر زبان ایران لاتین بود امروز پروین اعتصامی از شناخته شده‌ترین شاعران بانوی جهان بود، گفت: باید سعی کنیم قدر داشته‌های فرهنگی خود را بدانیم تا در آینده از آنها به نحو احسن استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه اندکی از خاک مقبره دو کمال تبریز را به کشور تاجیکستان برده و به محلی توریستی و زیارت گاه تبدیل کرده‌اند، گفت: ما نیز باید قدردان داشته‌های فرهنگی خود باشیم، چراکه این دارایی‌های فرهنگی آینده ما را رقم خواهد زد.
نیکوخصلت با بیان اینکه پروین در آن زمان با وجود خفگان این چنین شگفت آفرینی کرده و مفاهیم عمیقی را در اوج زیبایی سروده است، گفت: واجب است تا مقام فرهنگی این بانوی شاعره را به جهانیان بشناسانیم.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، وی با بیان اینکه تبریز شهری است که متعلق به ۱۰۰ سال آینده است، افزود: اگر بتوانیم شمس، شهریار، مقبره العرفاء، هنر، تاریخ و میراث فرهنگی تبریز را به دنیا بشناسانیم، این شهر در گردشگری و ثروت آفرینی نقش بزرگی را ایفا خواهد کرد.
انتهای پیام/
پیگیری امکان انتقال آرامگاه پروین اعتصامی از قم به تبریز خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   ناصر   3 ماه پیش  

لطفآ در مورد انتقال مزار ستارخان به تبریز نیز اقدام کنید.
پژوهشیار