سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

شناسایی دو هزار و 573 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا

1399/04/02 - 14:40 - کد خبر: 22130 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۵۷۳ بیمار کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور خبر داد.

به گزارش نصر، دکتر سیما سادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ( ۲ تیرماه) ۲۵۷۳ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،  بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۳۱۹ مورد بستری شدند.
وی گفت: به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به  ۲۰۷ هزار و ۵۲۵ نفر رسید.
لاری گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته،  ۱۱۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۷۴۲ نفر رسید.
وی افزود: خوشبختانه تا کنون ۱۶۶ هزار و ۴۲۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.
لاری گفت: دو هزار و 898 نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: تا کنون یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۴۲۰  آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
وی درباره استان‌های با وضعیت قرمز گفت: استان‌های خوزستان،هرمزگان،کرمانشاه و آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز قرار دارند و در استان‌های فارس و کرمان شاهد افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ هستیم.
لاری تاکید کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۸ استان کشور هیچ مورد فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا نداشته‌اند و در چهار استان فقط یک مورد فوت مبتلا به کووید ۱۹ ثبت شده است.
وی تاکید کرد: مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و به استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه می‌کنیم چراکه بر اساس یافته‌های جدید علمی استفاده از ماسک تاثیر مهمی بر کاهش ابتلا به کووید ۱۹ دارد.
انتهای پیام/
شناسایی دو هزار و 573 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   شهاب   3 ماه پیش  

کرونا بیداد میکنه. تبریز هم که در وضعیت قرمزه. مردم رعایت نمی کنن. راستی چرا نمایشگاه بین المللی فعاله هر روز برنامه داره مگه نه اینکه نمایشگاه محل تجمع افراده سرپوشیده هست از یه جشن هم بیشتر از کوچیک تا بزرگ اونجا جمع هستند. حتی ماسک و الکل هم باشه جواب نمیده به خدا بد میشه آلمان و چین بیخیال لااقل از ترکیه یاد بگیریم. با این وضع دنیا ایرانیا رو ممنوع الورود میکنه.
پژوهشیار