خبر/

نظارت وزارت تعاون بر تعاونی‌های بورسی محدود شد

1399/01/26 - 12:32 - کد خبر: 18354 نسخه چاپی

نصر: بر اساس مصوبه هیئت دولت، نظارت وزارت تعاون بر شرکت‌های تعاونی سهامی عام و اعتباری، محدود و اختیارات این وزارتخانه به سازمان بورس و بانک مرکزی تفویض شد.

به گزارش نصر به نقل از پایگاه خبری توسعه تعاون  ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت دولت در خصوص کاهش اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرکت‌های تعاونی سهامی عام و همچنین شرکت‌های تعاونی اعتباری غیر بانکی را به وزرای اقتصاد و تعاون و رئیس بانک مرکزی ابلاغ کرد.
بر اساس این مصوبه، آئین نامه اجرایی قانون نظارت بر شرکت‌های تعاونی سهامی عام مصوب سال 88 مجلس، اصلاح شد؛ لذا نظارت وزارت تعاون بر شرکت‌های تعاونی سهامی عام صرفاً با هماهنگی با سازمان بورس انجام پذیر است.
همچنین نظارت وزارت تعاون بر شرکت‌های تعاونی اعتباری غیربانکی نیز با هماهنگی بانک مرکزی اجرایی خواهد شد. مجوزهای لازم برای فعالیت شرکت‌های تعاونی اعتباری نیز از سوی بانک مرکزی صادر می‌شود و وزارت تعاون در این خصوص اختیاری نخواهد داشت.
بر اساس این ابلاغیه، تغییرات اساسنامه و انحلال شرکت‌های تعاونی سهامی عام نیز بر اساس تأیید وزارت تعاون و همزمان با تأیید سازمان بورس عملیاتی می‌شود.
انتهای پیام/
نظارت وزارت تعاون بر تعاونی‌های بورسی محدود شد نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار