مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی؛

دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار می شود

1399/01/19 - 17:40 - کد خبر: 17931 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی از آغاز دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب ویژه سه رده سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال خبر داد و اضافه کرد: مهلت شرکت در جشنواره ۹ خردادماه ۹۹ است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، شهرام خدایی امروز با بیان اینکه دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا(ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد برگزار می شود، اظهار کرد: این جشنواره در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین(ع) به ویژه امام رضا آغاز شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت کتابخانه های عمومی با وجود شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی ادامه دارد، خاطرنشان کرد: دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به رغم تعطیلی کتابخانه‌های عمومی، نخستین گام‌های خود را با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی برداشته و با توجه به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، امکان مشارکت در بخش‌های مختلف خود را در این بستر فراهم کرده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه خانواده‌ها و علاقمندان گروه‌های مختلف سنی می‌توانند با شرکت در جشنواره استفاده بهینه از اوقات فراغت خود کنند، گفت: ارتقای سطح کیفی و کمی مطالعات مذهبی و آشنایی با سیره حضرت امام رضا(ع) و خاندان ایشان از دیگر اهداف جشنواره مذکور است.

وی یادآوری کرد: طبق دوره‌های گذشته، منابع مرتبط با سیره یکی از معصومین(ع) به کتاب‌های هر دوره این جشنواره اضافه می شود که در دوره دهم کتاب‌هایی با موضوع حضرت امام هادی(ع) به عنوان بخش ویژه در نظر گرفته شده است.

خدایی به منابع دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: در فراخوان دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ۱۲ کتاب در سه رده سنی کودک(۴ تا ۱۲ سال)، نوجوان(۱۳ تا ۱۷ سال) و جوان و بزرگسال(۱۸ سال به بالا) معرفی شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، کتاب‌های «گنبد خورشید»، «زندگی حضرت معصومه(س)» و «ده قصه از امام هادی(ع) برای بچه‌ها» را ویژه رده سنی کودک عنوان و اضافه کرد: در رده سنی نوجوان کتاب های «ستاره من»، «نشانه‌ها» و «مژده گل» و در رده سنی جوان و بزرگسال نیز آثاری تحت عنوان «امام رضا(ع): تاریخ و سیره»، «امام رضا(ع) و ایران»، «بر مدار آفتاب»، «شاهچراغ(ع)»، «خورشید رهنمای» و «حکمت‌های نقوی» معرفی شده است.

خدایی بخش های مختلف جشنواره دهم رضوی را در سه بخش «فردی»، «گروهی» و «خانوادگی» عنوان و اعلام کرد: علاقمندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط با این بخش، به صورت فردی، گروهی یا خانوادگی در دو شیوه مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کرده و جهت حضور در بخش الکترونیک به سایت سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به نشانی«www.samakpl.ir»  و یا سایت جشنواره به نشانی «www.razavi.iranpl.ir» مراجعه کنند.

شهرام خدایی از برگزاری مراسم اختتامیه در دو سطح ملی و شهرستانی خبر داد و خاطرنشان کرد: برگزیدگان دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در دو سطح «ملی» و «شهرستانی» معرفی و با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی در بخش های مختلف کودک، نوجوان، بزرگسال خانوادگی و بخش ویژه فعالیت های گروهی با اهدای هدیه نقدی از ۲.۵ میلیون تا ۱۶ میلیون ریال از آنها تجلیل خواهد شد.

وی با اشاره به تعطیلی کتابخانه های عمومی استان در راستای پیشگیری از شیوع  ویروس کرونا، اظهار کرد: فضای مجازی فرصت مغتنمی برای فعالیت های فرهنگی همکاران ما فراهم کرده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: تا زمان عادی شدن شرایط و بازگشایی کتابخانه های عمومی، فعالیت های فرهنگی و کتابخوانی در فضای مجازی ادامه خواهد داشت و علاقه مندان به کتابخوانی می توانند با شرکت در پویش های کتابخوانی مجازی از خدمات کتابخوانی بهره مند شوند.
انتهای پیام/
دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار می شود خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار