قیمت جهانی طلا/

قیمت طلا ۳۳ دلارِ دیگر سقوط کرد

1398/12/24 - 17:30 - کد خبر: 16591 نسخه چاپی

نصر: در حالی که سرمایه‌گذاران برای جبران زیان‌های به‌بارآمده در بازارهای بورس اقدام به نقدکردن دارایی‌های خود در بازار طلا کرده‌اند قیمت طلا روز جمعه تا ۴.۵درصد کاهش داشت.

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، در حالی که سرمایه‌گذاران برای جبران زیان‌های به‌بارآمده در بازارهای بورس اقدام به نقد کردن دارایی‌های خود در بازار طلا کرده‌اند قیمت طلا روز جمعه تا 4.5 درصد کاهش داشت و در مسیر ثبت بیشترین افت هفتگی از سال 1983 میلادی قرار گرفت.

قیمت فلز پالادیوم هم یک روز پس از افت 28درصدی، دیروز حدود 11 درصد کاهش داشت و در مسیر ثبت بیشترین افت هفتگی در تاریخ قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 2.94 درصد کاهش به 1529 دلار و 83 سنت رسید. فلز زرد در این هفته بیش از 9 درصد کاهش داشت و بزرگترین افت هفتگی از سال 1983 میلادی را پشت‌سر گذاشت. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با 4.63 درصد کاهش به 1516 دلار و 70 سنت رسید.

سوکی کوپر، تحلیلگر بانک استاندارد چارترد در این باره گفت: «در حالی که بازارهای بورس همچنان تحت فشار قرار دارند و این مسئله فشارها برای نقد کردن دارایی‌ها در سایر بازارها را افزایش داده است، افت قیمت در بازار طلا چندان غیرمنتظره نیست.»

وی افزود: «در کوتاه‌مدت قیمت طلا ممکن است باز هم کاهش یابد زیرا سرمایه‌گذاران برای پاسخگویی به دعوت‌های نهایی در سایر بازارها به نقدینگی نیاز دارند.»

پس از انتشار خبرهایی در مورد اعلام وضعیت فوق‌العاده در آمریکا از سوی دونالد ترامپ برای مقابله با کرونا، ترمیم شاخص‌ها در بورس وال استریت روند معکوس به خود گرفت.

قیمت طلا از روز دوشنبه تاکنون که به بالاترین رقم بیش از هفت سال گذشته یعنی 1702 دلار و 56 سنت رسیده بود حدود 200 دلار ارزان‌تر شده است. افزایش 1.2درصدی ارزش دلار آمریکا از دیگر عوامل افت قیمت طلا بوده است.
انتهای پیام/
قیمت طلا ۳۳ دلارِ دیگر سقوط کرد خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار