مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو کشور عنوان کرد:

خشکبار فله ای و محصولات بدون بسته بندی، ناقلان پنهان کرونا

1398/12/22 - 15:50 - کد خبر: 16472 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو کشور تاکید کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور توصیه وزارت بهداشت این است که مردم در این شرایط تا جای ممکن از خرید مواد غذایی فله ای و محصولات باز خودداری کنند.

به گزارش نصر، با وجود شیوع گسترده ویروس کرونا و هشدار وزارت بهداشت و پزشکان متخصص به مردم جهت قرنطینه خانگی، دوری از تجمعات، مراکز تجاری و عدم مصرف مواد غذایی خام، فله ای و بدون بسته بندی، همچنان جمعیتی هستند که خطر انتقال این ویروس را هنوز جدی نگرفته اند که این امر باعث خواهد شد یک فاجعه انسانی در کمین مردم تبریز باشد.

اگر چه خریدهای شب عید از هرسال کمتر است و بسیاری از مردم سعی کرده اند توصیه ها جدی بگیرند اما برخی از بخش های بازار از جمله فروش پوشاک، نساجی ها و آجیل و خشکبار فروشان همچنان شلوغ است.

میزان ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح جامد و بی جان بین ۵ دقیقه تا ۹ روز است، پس قطعا مشاغل زیادی هستند که به دلیل تردد زیاد مردم و تماس آنها با محصولات فله ای در معرض خطر آلوده شدن و به راحتی می توانند از عاملان انتقال ویروس باشند.

تمام این موارد حاکی از این است که، تاحد امکان نباید از آجیل و خشکبار و محصولاتی که به صورت فله ای و باز مخصوصا در مکان های پر تردد به فروش میرسند خرید کرد چرا که امکان لمس شدن توسط فرد ناقل و یا نشستن ویروس روی این مواد وجود دارد.

بنابراین در صورت نیاز به خرید این محصولات بهتر است از اجناسی خریداری شود که به صورت پک های بسته بندی شده هستند، چرا که این محصولات  بعد از بسته بندی شدن در کارخانه ها، در شلف فروشگاه قرار می گیرند و برای پیشگیری از بیماری میتوان سطح خارجی آنها را شستشو داد و بعد از بازگشایی استفاده کرد.

این‌گزارش می افزاید، مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو کشور نیز در یکی از گفتگوهای خود به این مورد اشاره کرده است و گفته است: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور توصیه وزارت بهداشت این است که مردم در این شرایط تا جای ممکن از خرید مواد غذایی فله ای و محصولات باز خودداری کنند و از محصولات بسته بندی کمتر در تماس دست و هوا قرار دارند، استفاده کنند.

انتهای پیام/
خشکبار فله ای و محصولات بدون بسته بندی، ناقلان پنهان کرونا گلناز پورنامی


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار