رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذرشهر؛

کانون های مساجد هسته های کادرسازی برای گام دوم انقلاب هستند

1398/12/21 - 12:30 - کد خبر: 16339 نسخه چاپی

نصر: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذرشهر گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی بیشتر از هرچیز اهمیت تربیت جوانانی متعهد و متخصص مطرح است و در این راستا کانون های فرهنگي هنري مساجد می توانند نقش بسزائی ایفا کنند.

به گزارش نصر، «عباسعلی زارع سرشت» در گفت وگو با خبرنگار در تبریز که به مناسبت فرا رسیدن ۱۸ اسفند، سالروز تأسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ترتیب یافت، اظهار داشت: شاید درگیری ها و مشکلات گوناگونی که تا کنون نظام مقدس جمهوری اسلامی پشت سر گذاشته فرصت مناسبی برای کادرسازی بجا نگذاشته بود اما با بیانات شریف مقام معظم رهبری در مورد گام دوم انقلاب ضرورت تربیت نیروهایی تازه نفس از بین جوانان مومن و انقلابی بر همه کس پوشیده نیست و یکی از مسوولیت‌های کانون های فرهنگي هنري مساجد در همین زمینه است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذرشهر با ارائه آماری از تعداد کانون های فرهنگی هنری شهرستان، افزود: تاکنون ۴۴ کانون در شهرستان آذرشهر مجوز فعالیت گرفته اند که شامل خود آذرشهر و شهرهای ممقان و گوگان و روستاهای تابعه نیز می باشد‌ که ۱۸ مورد از آن شهری و ۲۶ مورد در روستاهایی مانند تیمورلو، شیرامین، دستجرد، قاضی جهان، فیروز سالار، اخی جهان مشغول فعالیت هستند.

وی در تشریح فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان آذرشهر گفت: فعالیت این کانون ها همواره با محوریت جوانان و راهنمائی و نظارت بزرگان و ریش سپیدان روستا و محله بوده است که از آن جمله می توان به برگزاری مراسمات مذهبی، کلاس های علمی و درسی، برنامه های قرآنی، طرح های تابستانی برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان، نمایشگاه کتاب، جلسات پرسش و پاسخ، جلسات سخنرانی، کلاس های تفسیر نهج البلاغه و... اشاره کرد.
 
زارع سرشت در بخش دیگر سخنان خود اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرستان آذرشهر بافتی سنتی مذهبی دارد؛ رویکرد اکثر کانون ها، برگزاری برنامه های مذهبی لست که مورد علاقه اهالی منطقه می باشد البته این نگرش تاثیر به سزایی در جلو گیری از آسیب های اجتماعی به دنبال دارد و در تکمیل این رویکرد توجه به اوقات فراغت جوانان به ویژه در حوزهء خواهران روستائی در دستور کار ادارهء فرهنگ و ارشاد اسلامی آذر شهر قرار دارد و تصمیم داریم به کمک جوان مومن انقلابی منطقه برنامه‌های متنوع جدیدی را برای نیل به این هدف، توسط کانونهای فرهنگی هنری مساجد، اجرا کنیم.

وی با اشاره به وضعیت اسفناک اقتصادی و معیشتی مردم در سال های اخیر گفت: اگر بخواهیم در جنگ نرم پیروز میدان باشیم باید بیشتر از این به فکر تامین سربازان این رویارویی بود و فعالان کانون های فرهنگی و هنری به عنوان پیش قراولان این نبرد بیشتر از دیگران نیاز به تامین مالی دارند تا بتوانند با فراق بال و آسودگی خاطر، برنامه های فرهنگی و هنری موثری را طراحی و اجرا نمایند.
انتهای پیام/
کانون های مساجد هسته های کادرسازی برای گام دوم انقلاب هستند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار