سرپرست اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی؛

غرامت دستمزد به بیماران کرونایی پرداخت می شود

1398/12/21 - 11:07 - کد خبر: 16322 نسخه چاپی

نصر: سرپرست اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی خبر داد: طبق قانون تامین اجتماعی، بیمارانی که موقتا قادر به اشتغال نیستند، غرامت دستمزد ایام بیماری دریافت می کنند.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، مهدی شکوری در یک برنامه رادیویی با اشاره به اینکه تعهدات بیمه ای و درمانی در قبال بازنشستگان، بیمه شدگان و مستمری بگیران از سوی تامین اجتماعی در شرایط بحرانی فعلی ارائه می گردد، اظهار کرد: در تنگنای پیش آمده ضمن آرزوی سپری شدن هرچه زودتر این شرایط، تمهیداتی را از سوی مدیران ارشد سازمان در نظر گرفتیم. بسیاری فرم هایی که در قراردادهای ارائه خدمات بیمه ای بود، نیازمند ثبت اثر انگشت شخص متقاضی بود و به جهت تبعات خطرناک این کار، این روند حذف شده است.
وی گفت: برگزاری جلسات کمیسیون های پزشکی برای افراد از کار افتاده و نیاز مند به درمان، به لحاظ پرهیز از تجمعات، متوقف شده و همچنین معرفی بیمه شدگان برای معاینات مورد نیاز برای بدو بیمه حذف شده است و به محض ارائه درخواست انعقاد قرارداد با این افراد صورت می گیرد و پرداخت بیمه را باید انجام دهند. معاینات نیز به زمان مناسب دیگری موکول خواهد شد.
به گفته شکوری، بسیاری بیمه شدگان نیازمند استراحت های پزشکی بودند. در این راستا به جای تایید این استراحت ها در شعب مورد اعتماد به منظور پرداخت غرامت دستمزد، این روند حذف شده تا آمد و شدها کاهش یابد.
سرپرست اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به افزایش اعتبار دفاتر بیمه تا پایان فروردین 99 بدون مراجعه مردم به شعب و کارگزاری ها، گفت: برای رانندگان نیز که نیازمند مراجعه به سازمان پایانه ها بودند، بیمه پردازی بدون اخذ استعلام تا پایان فروردین ماه صورت می پذیرد.
شکوری همچنین این تسهیلات را برای کارگران ساختمانی قابل اجرا دانست و تصرح کرد: همچنین برای تشویق و ترغیب مخاطبان، خواهش کردیم مردم به سامانه سازمان مراجعه و درخواست های خود را بصورت غیر حضوری ارائه دهند.
وی خاطرنشان کرد: به بسیاری بیماران عزیز مبتلا به ویروس جدید، غرامت دستمزد ایام بیماری پرداخت خواهد شد. این عزیزان که نیازمند استراحت طولانی هستند، موقتا قادر به اشتغال نیستند و طبق قانون تامین اجتماعی، غرامت دستمزد ایام بیماری به این عزیزان پرداخت می شود. از این رو ضمن حفظ سابقه بیمه این عزیزان، غرامت دستمزد خود را دریافت کرده و وقفه ای در بیمه پردازی آن ها ایجاد نمی شود.
سرپرست اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در خاتمه رقم این غرامت را متناسب با حقوق و مزایای دریافتی تخمین زد و افزود: همچنین در مورد بازنشستگان با سنین بالا که آیا در قید حیات هستند یا ازدواج یا اشتغال جدید داشته اند، هر ساله پیامکی ارسال می کردیم تا وضعیت این افراد کنترل شود که این روند نیز تا پایان تیر ماه متوقف شده است.
انتهای پیام/
غرامت دستمزد به بیماران کرونایی پرداخت می شود خبرگزاری عصرایران


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار