خبر/

غرامت 19 میلیاردی برای استوکس و کنستانت

1398/12/17 - 14:20 - کد خبر: 16076 نسخه چاپی

نصر: باشگاه تراکتور تبریز برای سومین بار از سوی فیفا محکوم شد و این بار لی‌ هروی اروین علیه این باشگاه در فدراسیون جهانی فوتبال حکم گرفت.

به گزارش نصر، باشگاه تراکتور که فصل گذشته بازیکنان خارجی پرتعدادی را به خدمت گرفت، حالا درباره دو بازیکن به مشکل خورده است.
آنتونی استوکس که 13 گل برای این تیم به ثمر رساند، باوجود ادعای مدیران تراکتور درخصوص محکومیت او، حالا توانسته حکم 400 هزار دلاری بر علیه تبریزی ها بگیرد و در اینستاگرام خود نیز این موضوع را علنی کرده است.

کوین کنستانت هافبک سابق میلان اما باوجود عدم انجام بازی، حکم 800 هزار یورویی در اختیار دارد تا تبریزی ها در مجموع چیزی حدود یک میلیون و 200 هزار یورو باید بپردازد.
 
این در حالی است که در ماجرای جدایی آنتونی استوکس تراکتوری ها خود را محق می‌دانستند و حتی بر علیه این بازیکن شکایت هم کردند.

تراکتور اعتقاد داشت که استوکس با دلایل ناموجه تمرینات را ترک کرده و قرارداد خود را زیر پا گذاشته اما فیفا با رد این ادعا و شکایت، حق را به مهاجم سابق سلتیک داد و حالا تی تی ها باید تا 45 روز آینده این مبلغ را بپردازند و در غیر این صورت از نقل و انتقالات محروم خواهند شد.
 
اتفاقی که در پرونده کنستانت رخ داده اما کمی عجیب تر است. قرارداد او با تراکتور سالیانه 500 هزار یورو بود اما پس از عقد قرارداد وانجام تست پزشکی در ایفمارک، این نهاد پزشکی اعلام کرد که ستاره اهل گینه مشکل قلبی دارد و انجام بازی در این سطح، برای او مضر است.

تراکتور اعتقاد داشت که می‌تواند بدون مشکل قرارداد این بازیکن را فسخ کند و از آن سو کنستانت ادعا می‌کرد که مشکل قلبی ندارد. در نهایت پس از فسخ قرارداد، کنستانت شکایت خود را به فیفا برد و حالا بدون انجام حتی یک بازی، حکم 800 هزار یورویی گرفته است. حکمی که البته تراکتور آن را قبول ندارد و به CAS اعتراض کرده است.
 
دقایقی قبل نیز همچنین مشخص شد که تراکتوری ها باید 100 هزار یورو بابت لی اروین بپردازند و احتمالا به زودی این بدهی نیز اضافه خواهد شد.
 
در نهایت باید دید زنوزی با این دو پرونده چه خواهد کرد. تراکتور البته برخلاف پرسپولیس و استقلال، مشکل تامین این مبلغ را نخواهد داشت اما به هر حال پرداخت غرامت 19 میلیاردی برای این سه بازیکن (به همراه سود، جریمه و حق دادرسی) رقم گزافی است که تی تی ها باید بپردازند.
انتهای پیام/
غرامت 19 میلیاردی برای استوکس و کنستانت نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار