مدیرعامل سازمان انتقال خون؛

نمی خواهیم بحران کمبود خون به کرونا افزوده شود

1398/12/17 - 12:00 - کد خبر: 16056 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل سازمان انتقال خون، با اشاره به بحران کرونا در کشور، گفت: ما نمی خواهیم بحران کمبود خون، بر بحران کرونا افزوده شود.

به گزارش نصر به نقل از مهر، پیمان عشقی، در وبیناری که با حضور معاون درمان وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد، با تاکید بر اینکه جراحی های غیراورژانسی باید دست کم در تهران و شهرهای بزرگ متوقف شود، اظهار کرد: اولویت سازمان انتقال خون تامین خون برای بیماران با وضعیت اورژانسی و مصرف کنندگان مستمر مانند بیماران تالاسمی است.

وی با بیان اینکه در برخی از بیمارستان ها انجام اعمال جراحی زیبایی در حال انجام است، تاکید کرد: سازمان انتقال خون حتی در صورت عدم ابلاغ وزارتخانه توزیع خون به مراکزی که در این شرایط خون را برای جراحی های غیراورژانسی همچون جراحی های زیبایی به مصرف می رسانند متوقف خواهد کرد.

مدیر عامل سازمان انتقال خون در در این وبینار افزود: اعضای خانه های بهداشت با خانواده ها در ارتباط هستند و لازم است از طریق آنها پیام سازمان انتقال خون به موازات پیام های وزارت بهداشت منتشر شود. این پیامها حاوی این نکته است که در صورت ضروری نبودن کار، از خانه خارج نشوید اما چنانچه سالم هستید و شرایط اهدای خون دارید اهدای خون ضروری است و اهدا کنندگان با سابقه و مستمر و افراد سالم نباید از ترس کرونا اهدای خون را ترک کنند.

عشقی ادامه داد: مراکزاهدای خون برای حضور اهداکنندگان خون کاملاً مهیا و با تمام استانداردها آماده شده است.
مدیرعامل سازمان انتقال خون با یادآوری اینکه در روزهای آخر سال در شرایط عادی نیز به دلیل تعطیلات و سفرهای نوروزی دچار کمبود خون می شدیم، افزود: ما نمی خواهیم بحران کمبود خون، بر بحران کرونا افزوده شود.

وی همچنین به مشکل ورود سامانه های سیار به سازمان ها و نهادهای مختلف اشاره کرد و گفت: برخی از مراکز مثل پادگان های نظامی و ادارات همیشه میزبان واحدهای سیار انتقال خون بودند اما اکنون اجازه ورود به این گروه ها داده نمی شود با وجود اینکه ما تمام ضروریات بهداشتی و استاندارها را رعایت می کنیم.

عشقی، این موضوع را سوء تعبیر از پیام های وزارت بهداشت خواند و با اظهار تاسف از اینکه اهدای خون در حاشیه قرار گرفته است ابراز امیدواری کرد که در پیام های آموزش عمومی وزارت بهداشت به این مهم هم توجه شود.
انتهای پیام/
نمی خواهیم بحران کمبود خون به کرونا افزوده شود خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار