گزارش نهایی زلزله ۵٫۷ ریشتری آذربایجان غربی؛

دیوار منازل ۱۰ روستا در منطقه زلزله زده قطور دچار ترک خوردگی شد

1398/12/04 - 11:50 - کد خبر: 15142 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اعزام پنج تیم ارزیاب و عملیاتی به مناطق متاثر از زمین لرزه ۵.۷ ریشتری استان آذربایجان غربی، اعلام کرد: تاکنون ترک خوردگی جزئی دیوارهای منازل در ۱۰ روستا گزارش شده است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، مرتضی سلیمی امروز درباره آخرین ارزیابی های انجام شده از سوی تیم های ارزیاب اعزامی به محل وقوع این زمین لرزه افزود: ساعت ۹ و ۲۲ دقیقه امروز، زمین لرزه ای با قدرت ۵.۷ ریشتر در عمق ۶ کیلومتری زمین حوالی قطور در استان آذربایجان غربی را لرزاند که در این منطقه ۳۲ روستا با ۱۵ هزار و ۷۹۰ سکنه تا شعاع ۱۵ کیلومتری این منطقه وجود دارد.
وی با اشاره به اعزام پنج تیم ارزیاب و عملیاتی از شهرستان های خوی و سلماس، افزود: دو تیم از شهرستان خوی و دو تیم از شهرستان سلماس به منظور بررسی مناطق متاثر از زلزله به منطقه اعزام شدند که بر اساس ارزیابی‌ها تاکنون خسارت جزئی و ترک خوردگی در روستاهای قطور، بلجوک، درنالیک، رازی، گوگرد، حبش، حصار و هندوان از توابع شهرستان خوی و بوشحاران و گریاویج از توابع شهرستان سلماس از سوی تیم های ارزیاب هلال احمر گزاش شده است.
به گزارش روز یکشنبه مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زلزله‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر روز یکشنبه حوالی قطور، فیرورق در استان آذربایجان غربی را لرزاند.
این زلزله ساعت ۹ و ۲۲ دقیقه و ۵۹، در طول ۴۴.۵۹، عرض ۳۸.۵۲ و عمق ۶ کیلومتری رخ داده است.
این زلزله در ۱۷ کیلومتری قطور (آذربایجان غربی)، ۳۱ کیلومتری خوی (آذربایجان غربی) و ۳۲ کیلومتری زرآباد (آذربایجان غربی) به وقوع پیوسته است.  
     
نزدیکترین مراکز استان ها به محل وقوع این زلزله ارومیه در ۱۱۵ کیلومتری و تبریز در ۱۵۶ کیلومتری آن ثبت و گزارش شده است.
انتهای پیام/
دیوار منازل ۱۰ روستا در منطقه زلزله زده قطور دچار ترک خوردگی شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار