انتخابات یازدهم (9)/محمد جواد ظریف؛

با انتخابات ایران را در سطح بین‌المللی سربلند و مقاوم کنیم

1398/12/02 - 10:44 - کد خبر: 14973 نسخه چاپی

نصر: وزیر خارجه کشورمان با اشاره به حضور مردم با سلیقه‌های مختلف و برخی گلایه‌های احتمالی آنها تاکید کرد مردم نمی‌گذارند واشنگتن برای آنها تصمیم بگیرد و با همه تفاوت‌هایشان خودشان سرنوشتشان را تعیین می‌کنند.

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (جمعه) پس از انداختن رای خود به صندوق در حسینیه جماران، به خبرنگاران  گفت: مردم ما پشتوانه اصلی انقلاب هستند و برای بنده که مسئولیت خدمت در حوزه سیاست خارجی و دیپلماسی دارم، پشتوانه اصلی دیپلماسی ما هستند.
وی ادامه داد: حضور مردم با سلیقه‌های مختلف و با گرایش‌های مختلف علیرغم برخی دلخوری‌ها و علیرغم برخی گفت‌وگوهای خانوادگی برای جامعه بین‌المللی، نشانه مهمی از این است که این مردم با همه تفاوت‌هایشان می‌خواهند خودشان سرنوشتشان را تعیین کنند.
رییس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه ممکن است برخی ترجیحاتی داشته باشند، ممکن است برخی گلایه‌هایی داشته باشند اما کماکان خودشان می‌خواهند سرنوشتشان را تعیین کنند، اظهار داشت: مردم نمی‌گذارند یک نفر در واشنگتن بنشیند و برای آنها تصمیم بگیرد؛ آن هم یک نفری که دستش به خون فرد بزرگی مثل سردار سلیمانی آغشته است که مردم در رفراندوم تشییع او نشان دادند با همه دیدگاه‌های متفاوت در برابر قلدری، زور و تروریسم دولتی ایستادگی می‌کنند.
ظریف افزود: انتخابات با همه تفاوت‌ها و با همه ترجیح‌هایی که داشتیم یا نداشتیم، هنوز بهترین راه است برای اینکه کشور را قوی کنیم. به کشور امکان دهیم که در سطح بین‌المللی سربلند و مقاوم بایستد و ایران زیباتری برای نسل بعد داشته باشیم.
وی با اشاره به امنیت در فضای انتخابات تصریح کرد: من به عزیزان نیروی انتظامی که این زحمت را در سراسر کشور می‌کشند، خدا قوت عرض می‌کنم و دعا می‌کنم اجرشان نزد خداوند محفوظ باشد.
براساس این گزارش، این دیپلمات عالی‌رتبه در رابطه با همکاری وزارت امور خارجه با پلیس بین‌الملل کشور و پلیس فتا نیز خاطرنشان کرد: ما تلاش‌مان را انجام می‌دهیم؛ در بسیاری مواقع موفق بودیم و در چند مورد هم کشورهای طرف مقابل همکاری نکردند. ما همکاری خوبی با پلیس بین‌الملل کشور داریم و در مواقعی که می‌توانیم و طرف مقابل همکاری می‌کند ما هم امکان موفقیت داریم. تعداد بسیاری از پرونده‌ها مخصوصا در خصوص کشورهای همسایه انجام می‌شود.  
وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که برخی خبرها حاکی از تمدید مهلت گروه ویژه اقدام مالی برای ایران است، ابراز داشت: اکثریت قریب به اتفاق سخنرانانی که در طول چند روز گذشته اظهارنظر کرده‌اند، سخنانشان در این جهت بوده است. اما دو کشور و یک رژیم حامی تروریسم و کشوری که خودش تروریسم است و با اقدام علیه سردار سلیمانی، تروریسم دولتی خود را نشان داد و با تحریم‌ها تروریسم اقتصادی خود را نشان داده به اضافه عربستان که نمونه خاص و عام برای تروریسم است و رژیم اسرائیل که اساسا تروریسم دولتی به نام آن رژیم ثبت شده است؛ مانع شده‌اند. باید ببینیم امروز چه می‌شود.
انتهای پیام/
با انتخابات ایران را در سطح بین‌المللی سربلند و مقاوم کنیم خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار