نامه سرگشاده‌ دانشجویان بسیجی آذربایجان‌شرقی خطاب به کاندیداهای مجلس یازدهم+متن نامه

1398/11/27 - 23:29 - کد خبر: 14671 نسخه چاپی

نصر: همزمان با شروع تبلیغات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی و دیگر تشکل‌های دانشجویی این استان در نامه سرگشاده‌ای نکاتی را با داوطلبان این انتخابات مطرح کردند.

به گزارش نصر از تسنیم، همزمان با شروع تبلیغات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی و دیگر تشکل‌های دانشجویی این استان در نامه سرگشاده‌ای نکاتی را با داوطلبان این انتخابات مطرح کردند.

متن نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی؛ داوطلبان محترم نمایندگی مردم شریف استان آذربایجان شرقی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی؛ با سلام و تقدیم احترام؛

نظر به انتظارات صریح رهبر معظم انقلاب اسلامی از دانشجویان در خصوص زمینه سازی تشکیل دولت جوان و حزب اللهی و رسالت عظیم نخبگان جامعه علی الخصوص دانشجویان و جامعه دانشگاهی در گفتمان سازی و روشنگری اقشار مختلف مردم و مطالبه گری از مسئولین و کارگزاران و با عنایت به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و نیاز جامعه به تشکیل یک مجلس قوی، انقلابی، کارآمد، متخصص، عدالتخواه و شجاع که بتواند در امر بسیار مهم قانون گذاری و نظارت بر دولت، نواقص و ضعف‌های جدی مجلس فعلی را برطرف کند بسیج دانشجویی دانشگاهی استان در نطر دارد با نقش آفرینی مؤثر در فرآیند انتخاب آگاهانه، تمهیدات لازم را جهت تنویر افکار عمومی و کمک به انتخاب نمایندگان اصلح توسط مردم با برجسته سازی مطالبات عینی و اصلی مردم شریف استان از طریق نظارت مردمـــی و پاســـخگویی مســـئولین در قبال عملکردشـــان انجام نماید و بر این اساس مجموعه‌ای از انتظارات، پرسش‌ها و مطالبات را پیش بینی و انتظار دارد داوطلبین نمایندگی با صداقت، شفافیت و صراحت نسبت به آگاهی بخشی عمومی پیشگام شوند.

لذا مستدعی است ضمن پاسخگویی دقیق و صادقانه و به دور از کلی گویی به پرسش‌ها، برنامه‌های خود را در محورهای قانون گذاری و نظارت در مجلس در عرصه‌های ملی، استانی و حوزه انتخابیه اعلام نمایید تا از فرصت بدست آمده برای انتخاب اصلح توسط مردم نهایت استفاده به عمل آید.

الف) پرسش‌ها

1- مهم‌ترین سوابق علمی، اجرایی و مدیریتی خود را به صورت اختصار اعلام نمایید.

2- مهم‌ترین دلیل ورود جنابعالی به صحنه انتخابات مجلس چیست؟ چه نیازی در جامعه شما را مکلف به حضور در انتخابات نمود؟ چه توانمندی و قابلیتی در خود می‌بینید که نماینده مردم در مجلس باشید؟

3- تخصص شما چیست و قصد دارید پس از ورود به مجلس در کدامیک از کمیسیون‌های تخصصی مجلس عضو شوید؟ مهم‌ترین برنامه و ماموریتی که در کمیسیون مد نظر می‌بایست انجام شود چیست؟

ب) موضوعات کشوری

1- مواضع خود را در خصوص شفافیت در محورهای الف) اعلام عمومی وعده‌های انتخاباتی ب) اعلام عمومی مقدار و منابع مالی هزینه‌های انتخاباتی پ) اعلام عمومی اموال و دارایی‌ها ت) اعلام عمومی آرا و عملکرد وظایف نمایندگی به صورت صریح اعلام نموده و در صورت موافقت به این پویش پیوسته و در رسانه‌ها منتشر نمایید.

2- مهم‌ترین پیشنهاد شما برای برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی چیست و موضع صریح خود در حوزه‌های الف) توزیع یارانه‌های دولتی و بازتوزیع درآمدهای دولت در حوزه‌هایی نظیر آب، برق، گاز، سوخت و ... ب) نظام آموزشی پ) نظام بهداشت و درمان ت) نظام مالیات ث) توزیع فرصتهای برابر استفاده از امکان بانکی در جهت ایجاد سرمایه گذاری در بین تمام صاحبان ایده ج) تسهیل اخذ مجوزهای کسب وکار را بیان نمایید

3- مسائل اولویت دار کشور را در حوزه‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی چه می دانید؟ 4- ریشه اصلی مشکلات اقتصادی کشور را در چه می دانید؟ مهم‌ترین اقدام شما در خصوص سیاست‌های اقتصاد مقاومتی چه چیزی خواهد بود؟ راهکار استقلال اقتصاد و بودجه کشور از نفت را در چه می‌بینید؟ نقد شما به بودجه 99 چیست؟ 5- موضع صریح شما در مورد مسائلی همچون برجام و FATF چیست؟ 6- نسبت شما با جریان‌های سیاسی موجود کشور چیست و عملکرد سالیان گذشته این جریانات در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی را در 15 سال اخیر چگونه ارزیابی می‌کنید؟ 7- موضع صریح شما در خصوص قانون انتخابات و آیین نامه نظارت بر رفتار نمایندگان چیست؟ 8- مجلس دهم را چگونه ارزیابی می‌کنید و ایده اصلی شما برای تشکیل مجلس قوی چیست؟ 9- مواجهه شما با دولت فعلی در 2 سال اول مجلس چگونه خواهد بود؟

پ) موضوعات استانی و حوزه انتخابیه

1- مهم‌ترین مسائل و مشکلات استان را در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، مسکن، سلامت، محیط زیست، اشتغال، نظام آموزشی مدارس و دانشگاه‌ها، حاشیه نشینی و قوانین حاکم بر شهرداری بصورت دقیق چه می دانید و برای حل هر یک از این مسائل، طرح و ایده عملیاتی شما دقیقاً چیست و به نظرتان آیا قادر به همراه سازی سایر نمایندگان با خود و حل این مشکلات از طریق قانون گذاری یا نظارت هستید؟

2- مهم‌ترین مسائل استان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، ورزشی و تفریحی و گردشگری چیست و طرح شما برای حل این مسائل دقیقاً چیست؟

3- مهم‌ترین برنامه شما برای طبقه محروم و مستضعف جامعه علی الخصوص کاهش فقر، فاصله طبقاتی، فساد و تبعیض درسطح استان چیست؟

4- مهم‌ترین برنامه شما برای رونق تولید و ایجاد اشتغال در سطح استان چیست؟

5- برای پاسخگو نمودن مسئولین استانی نسبت به وظایف و اختیارات خود چگونه عمل خواهید کرد؟

ت) تعهدات:

1- آیا تعهد می‌دهید در صورت کسب افتخار نمایندگی مردم شریف استان، آرا و عملکرد خود در مجلس را اعلام عمومی نمایید؟

2- آیا تعهد می‌دهید به صورت سه ماه یکبار در برنامه ویژه تدارک دیده شده در دانشگاه در میان اساتید، دانشجویان و رسانه‌های استان حاضر شده و نسبت به عملکرد خود در حوزه‌های قانون گذاری و نظارت پاسخگو باشید؟

3- تمام وعده‌های انتخاباتی خود را به صورت جدول مکتوب و در اختیـــار عموم مردم قـــرار دهید.

4- آیا تعهد می‌دهید شجاعت لازم را برای قانون گذاری و نظارت مناسب برای اجرای عدالت در مقابل زیاده خواهی صاحبان قدرت و ثروت داشته باشید؟

5- آیا تعهد می‌دهید از ظرفیت فکری نخبگان و دانشگاهیان استان در بیان و جمع آوری طرح‌ها و ایده‌ها برای حل مشکلات کشور و استان استفاده نمایید و سازوکار استفاده از ایده‌های نخبگان چگونه خواهد بود؟

در پایان ما دانشجویان در کنار آحاد مردم شریف استان ضمن تاکید بر انتخاب در مکتب سلیمانی‌ها، معتقدیم مجلس قوی و مردمی تنها از مسیر گفتمان‌های شفافیت، عدالت و کارآمدی تحقق می‌یابد و بر این اساس به نامزدهای محترم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه استان می‌گوییم " اگر پای این میدان نداری، جامه مردان مپوش ".

ضمن درخواست از داوطلبان نمایندگی مجلس جهت پیوستن به پویش "صادقانه با مردم" و انتشار پاسخ به پرسش‌های ذکر شده در رسانه‌های استان، از این عزیزان دعوت می‌شود در "برنامه شفاف شو" که به همت دانشجویان دانشگاه‌های بزرگ تبریز تدارک دیده شده است حضور بهم رسانند.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی/ قرارگاه مطالبه گری تخصصی شهید احمدی روشن استان آذربایجان شرقی

بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز / بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز / بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور استان / بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز / بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان / بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی استان / بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان

بسیج دانشجویی دانشگاه هنر اسلامی تبریز / بسیج دانشجویی دانشگاه‌های غیر انتفاعی تبریز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز/جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه/جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بناب

دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مراغه / دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های بناب / دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های شبستر

دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های میانه / دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مرند / دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های جلفا

دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های اهر / دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آذرشهر /دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراب

دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های اسکو / دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های ملکان / دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های عجب شیر

دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های بستان آباد / دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کلیبر/ دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های ورزقان

انتهای پیام/

 نامه سرگشاده‌ دانشجویان بسیجی آذربایجان‌شرقی خطاب به کاندیداهای مجلس یازدهم+متن نامه خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار