معاون استاندار آذربایجان شرقی؛

پایش افراد و رانندگان در مرزها برای کنترل کرونا انجام شود

1398/11/23 - 16:06 - کد خبر: 14419 نسخه چاپی

نصر: معاون استاندار آذربایجان شرقی خواستار افزایش نظارت، ارتباط متقابل با ادارات و پایش افراد در مرزها و رانندگان در جهت کنترل کرونا و آگاه سازی بیشتر شد.

به گزارش نصر به نقل از مهر، فرماندار ویژه مرند، ظهر امروز در جلسه جلسه هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص بیماری کرونا ابراز داشت: با توجه به شیوع ابتلاء به ویروس کرونا در چند کشور و لزوم آمادگی برای پیشگیری و کنترل آن، بر اطلاع رسانی مناسب تاکید کرد.
داود گرشاسبی گفت: مهمترین اقدام حوزه سلامت در حال حاضر اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی مردم در رعایت نکات بهداشتی است، از جمله شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون، پوشاندن دهان و بینی در موقع عطسه و سرفه با دستمال و حفظ فاصله مناسب با سایر افراد (حداقل یک متر)، سه راهکار ساده و کلیدی در پیشگیری از ابتلاء به این بیماری خواهد بود.
فرماندار ویژه مرند ادامه داد: آگاه سازی و اطلاع رسانی و آموزش در برنامه‌های دستگاه‌های ذیربط قرار گیرد و باید از لحاظ ذهنی و عینی برای پیشگیری و مقابله آمادگی داشته باشند.
وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون موردی از این بیماری در کشور گزارش نشده اما لازم است تمامی دستگاه‌های ذیربط از جمله بهداشت و درمان و هلال احمر در آمادگی کامل باشند.
گرشاسبی افزود: افزایش نظارت، ارتباط متقابل با ادارات در جهت کنترل و آگاه سازی بیشتر، گزارش گیری به موقع و حتی پایش افراد در مرزها و رانندگان با جدیت انجام شود.
وی تاکید کرد: مردم عزیز در جهت کنترل، پیشگیری و آگاه سازی بهتر می‌توانند با مراجعه با سایت corona.irimc.org آموزش‌های لازم را ببینند.
انتهای پیام/
 پایش افراد و رانندگان در مرزها برای کنترل کرونا انجام شود خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار