خبر/

برترین خودروسازان الکتریکی در ۲۰۱۹

1398/11/21 - 12:42 - کد خبر: 14296 نسخه چاپی

نصر: کارشناسان به تازگی فهرستی از برترین و محبوب ترین سازندگان خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست منتشر کردند که نشان دهنده رقابت تنگاتنگ میان خودروسازان آمریکایی و چینی است.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، خودروهای برقی که در سال‌های اخیر تحت‌تاثیر تشدید نگرانی‌های جهانی درباره میزان آلودگی هوا، تخریب محیط زیست و کمبود یا افزایش قیمت سوخت به شدت از سوی شرکت‌های خودروسازی، تکنولوژی و همچنین مشتریان مورد توجه و استقبال قرار گرفته‌اند، دولت‌های متعددی در جهان نیز تصمیم گرفته‌اند که با ارائه طرح‌های تشویقی به شرکت‌های تولیدکننده این محصولات و همچنین شهروندان خود، تولید و خرید و فروش وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.
بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.
بر اساس گزارشی که در وب سایت cleantechnica آمده است، برترین خودروساز الکتریکی در سال 2019 میلادی شرکت آمریکایی تسلاموتورز بوده و بعد از آن، دو شرکت چینی BYD و BAIC عنوان بهترین تولیدکنندگان خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست را به خود اختصاص داده اند.
فهرست زیر به ترتیب نشان دهنده 20 خودروساز محبوب و برتر الکتریکی در جهان در سال 2019 میلادی است:
 
انتهای پیام/
برترین خودروسازان الکتریکی در ۲۰۱۹ خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار