معاون وزیر جهاد کشاورزی؛

بحران آب در کشور بسیار جدی است

1398/11/20 - 17:50 - کد خبر: 14251 نسخه چاپی

نصر: معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: امروزه بحران آب در کشور بسیار جدی است و ما با کمبود آب روبه‌رو هستیم و باید با استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری نقش مهمی در مدیریت منابع آبی ایفا کنیم.

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، محمد علی طهماسبی بعد از ظهر امروز در بازدید از شهرک گلخانه‌ای شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: امروزه بحران آب در کشور بسیار جدی است و ما با کمبود آب روبه‌رو هستیم و باید با استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری نقش مهمی در مدیریت منابع آبی ایفا کنیم.
وی با تأکید بر اینکه "باید برای توسعه و گسترش کشت گلخانه‌ای در سطح کشور تلاش کنیم" افزود: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای به‌دلیل مصرف کم آب، مقاومت در برابر تنش‌های محیطی و همچنین افزایش راندمان تولید محصول، می‌تواند راهبردی کارآمد برای توسعه کشاورزی باشد.
طهماسبی با بیان اینکه شهرستان پارس‌آباد به قطب کشت گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود تصریح کرد: با این حرکتی که در راستای احداث و راه‌اندازی شهرک‌های گلخانه‌ای در سطح شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان آغاز شده است این منطقه به قطب کشت گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود.
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ابراز کرد: در سال‌های گذشته تنها 12 هکتار گلخانه در سطح استان اردبیل احداث شده بود اما اکنون با ایجاد زیرساخت‌های لازم منجر به راه‌اندازی شهرک گلخانه‌ای هزار و600 هکتاری شده است و این میزان به 284 گلخانه در استان اردبیل ارتقا یافته است که رکوردی در توسعه گلخانه‌ای کشور محسوب می‌شود.
طهماسبی ادامه داد: توسعه محصولات گلخانه‌ای در منطقه مغان نیازمند توسعه زیرساخت‌های لازم برای صادرات محصولات گلخانه‌ای است که این شرایط در آینده نزدیک فراهم می‌شود.
انتهای پیام/
بحران آب در کشور بسیار جدی است خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار