عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

واردات خودروهای سنگین آزاد شود

1398/11/15 - 14:52 - کد خبر: 13827 نسخه چاپی

نصر: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید دولت باید برای جلوگیری از افزایش قیمت‌، واردات خودروهای سنگین را آزاد کند.

به گزارش نصر، نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی   با انتقاد از افزایش قیمت خودروهای سنگین، گفت: در گذشته رانندگان می‌توانستند به صورت اقساطی یا از طریق لیزینگ‌ها خودروی سنگین خریداری کنند اما در حال حاضر عده‌ای روی این خودروها سرمایه گذاری کرده و سه برابر قیمت‌، آنها را به فروش می‌رسانند تا از این فرصت طلایی به نفع خود استفاده کنند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: گرانی خودروهای سنگین موجب کمبود کامیون در کشور و بروز مشکلاتی در حمل و نقل کالاها شده است، در واقع بخشی از افزایش قیمت مواد غذایی به دلیل نبود خودروهای سنگین در کشور است.
وی اظهار کرد: دولت باید واردات خودروهای سنگین را آزاد کند تا از افزایش قیمت این خودروهای جلوگیری شود.

ضرورت پرداخت یارانه به رانندگان برای خرید خودروهای سنگین
این نماینده مردم در مجلس دهم پرداخت یارانه به رانندگان را یکی دیگر از راهکارهای مناسب برای خرید خودروهای سنگین دانست و اضافه کرد: دولت می‌تواند با طراحی مکانیسمی ویژه و استفاده از کارت ملی رانندگان، خودروهای سنگین را به صورت قسطی در اختیار رانندگان قرار دهد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در صورت تداوم افزایش قیمت‌ها، رانندگان نمی‌توانند خودروهای سنگین خریداری کنند؛ این امر دو مشکل دارد نخست آنکه خودروهای فرسوه در جاده‌ها تردد خواهند کرد و دوم آنکه رانندگان توانایی خرید خودروهای سنگین را نداشته و تا آخر عمر خود نمی توانند صاحب خودرو شوند.
انتهای پیام/
 واردات خودروهای سنگین آزاد شود نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار