سخنگوی وزارت امورخارجه؛

ترامپ فقط کاباره‌داری بلد است، نه سخن گفتن از فرهنگ

1398/11/07 - 12:50 - کد خبر: 13186 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: من تعجب نکردم که ترامپ به هدف قرار دادن ۵۲ نقطه اعتراف کرد؛ رئیس جمهوری که فقط کاباره داری بلد است را چه به سخن گفتن از فرهنگ و هویت ملی؟!

به گزارش نصر به نقل از مهر، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست هم‌اندیشی پاسداری از مراکز فرهنگی، میراث مشترک بشری که پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی برگزار شد، گفت: همانطور که هر فردی با هویت خود شناخته می‌شود، ملت‌ها نیز با توجه هویت ملی در عرصه جهان شناخته می‌شود.
وی افزود: دولت‌ها نیز در عرصه بین الملل کارهایی می‌کنند که برآمده از هویت و ایدئولوژی آنها است. اگر می‌بینیم که جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد دهنده گفتگوی تمدن‌ها، جهان عاری از خشونت و صلح و ارتباط خوب با همسایگان است، از هویت ایران نشأت می‌گیرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: من تعجب نکردم که ترامپ به هدف قرار دادن ۵۲ نقطه اعتراف کرد. کشوری که یک بیستم تاریخ ایران را دارد و رئیس جمهوری که فقط کاباره داری بلد است را چه به سخن گفتن از فرهنگ و هویت ملی؟!
موسوی ادامه داد: دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر هویت ملی و تاریخی است.
موسوی بیان کرد: تهدیدات نظامی قطعاً نمی‌تواند ما را از آرمان صلح و گفتگویی که در بستر تاریخ داشته ایم، باز دارد و وزارت خارجه به رغم تهدیدات و فشارها راه خود را که راه اصلی مردم کشور ما در صلح طلب بودن و جنگ بلد بودن است را پیش می‌برد.
وی گفت: تاریخ ما پر از نقاط عطف است و مردم ما نشان داده‌اند که به رغم صلح طلب، اهل مدارا و گفتگو بودن، در جای خود دلاور هستند. راه وزارت خارجه که راه ملت بوده و از هویت تاریخی و ملی کشور نشأت می‌گیرد، ادامه می‌یابد. نباید از یاد سردار شهید سلیمانی گذشت. ایشان نمونه بارز فرزند ایران است که هم اشدا علی الکفار بوده و هم مصداق رحماء بینهم.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: همه می‌دانند که سردار سلیمانی در داخل چه منشی داشت و در مقابل دشمن، قاطعانه برخورد می‌کرد. همچنین آقای ظریف مثل اعلای این واقعیت است و مقامات و دیپلمات‌های خارجی ایشان را یک وطن پرست واقعی می‌دانند. این موضوع نیست جز پشتوانه هویتی که امیدوارم در همه ما تجلی یابد.
انتهای پیام/
 ترامپ فقط کاباره‌داری بلد است، نه سخن گفتن از فرهنگ خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار