خبر/

جزئیات آتش سوزی چهار لنج صیادی در جاسک

1398/11/06 - 15:33 - کد خبر: 13080 نسخه چاپی

نصر: فرماندار شهرستان جاسک از آتش سوزی چهار لنج صیادی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، محمد رادمهر در گفت و گویی افزود: از ساعتی پیش چهار لنج صیادی نیز شروع به آتش سوزی کردند که تاکنون دو مورد آن به طول کامل سوخته است.
وی با بیان اینکه دو لنج دیگر در حال سوختن است، خاطرنشان کرد: نیروهای امدادی و آتش نشانی در حال اطفا این لنج ها هستند.
رادمهر بیان کرد: در کوتاه ترین زمان ممکن از طریق دریا و خشکی با شناور ناجی اداره بندر آتش نشانی، ماشین های آتش نشانی پدافند هوایی ارتش، نیرو دریایی ارتش، نیرو دریایی سپاه، تانکر های آبفا و دیگر ارگان ها به محل اعزام شده و درحال خاموش کردن آتش هستند.
فرماندار شهرستان جاسک با اشاره به اینکه با توجه به درخواست آتش نشانان دو  قایق جهت همکاری با آتش نشانان توسط شیلات و اداره بندر در محل اعزام و درحال اقدام هستند، اضافه کرد: علت آتش سوزی در دست بررسی است و هنوز علت دقیق آن مشخص نشده است.
وی در پایان گفت: دلیل عدم خاموش بودن این دولنج  فایبرگلاس بودن نوع شناور است که بدلیل باد شدید دوباره شعله های آتش فعال می شود.
دادی‌زاده، مدیر تعاونی صیادی پشت شهر هم در زمینه دودسیاه ناشی از سوختن این لنج‌ها به ایسنا گفت: سوخت لنج‌های صیادی روزانه 500 تا هزار لیتر گازوییل است و برای مواردی که بخواهند به راه دور سفر کنند به طور میانگین برای مدت یک هفته حدود  پنج هزار لیتر هم در انبار لنج ذخیره می‌کنند، از طرفی جنس اکثر لنج‌های جدید الساخت فایبرگلاس است، لذا با آتش سوزی این دود سیاه غلیظ بلند می‌شود.

آتش سوزی لنج های صیادی در جاسک تلفات جانی و جرحی نداشت
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به مدیریت بحران حادثه آتش سوزی در بندر جاسک گفت: خوشبختانه حادثه مذکور هیچ گونه تلفات جانی و جرحی نداشته و فقط چهار فروند لنج صیادی دچار حریق شدند.
حمیدرضا محمدحسینی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص جزییات این حادثه اظهار کرد: پیش از ظهر امروز(ششم بهمن ماه) یک فروند لنج فایبرگلاس صیادی به دلایل نامعلوم دچار حریق شد که به دلیل وجود باد شدید در منطقه زبانه های آتش به سه فروند لنج صیادی دیگر سرایت کرد.
وی تصریح کرد: عوامل بندری و دریایی به محض اعلام اضطرار ۱۲ فروند لنج اعم از صیادی و تجاری که در محیط پیرامونی پهلو گرفته بودند را از منطقه خطر جداسازی و در گوشه ای امن از حوضچه مستقر کردند.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر بیان کرد: تیم های امدادی و اطفای حریق دریایی و خشکی متشکل از یک فروند ناجی متعلق به سازمان بنادر و دریانوردی، یدکش آتشخوار نداجا، مرکز آتش نشانی شهرستان جاسک، آتش نشانی نداسا و شناور همیار ناجی به محل اعزام و درحال اطفای حریق هستند.
این مقام مسئول با بیان اینکه حادثه آتش سوزی هیچ گونه خللی در انجام عملیات دریایی و بندری نداشته است، عنوان کرد: عملیات اطفا هم اکنون در منطقه ای امن از حوضچه بندر توسط تیم های اعزامی در حال انجام است.
محمد حسینی خاطرنشان کرد: خوشبختانه حادثه مذکور هیچ گونه تلفات جانی و جرحی نداشته و علت دقیق حادثه پس از اطفای کامل حریق توسط تیم بررسی سوانح اداره کل بنادر و دریانوردی استان مشخص و به اطلاع عموم خواهد رسید.

جوشکاری علت آتش سوزی لنج های صیادی در جاسک
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی از آتش سوزی چهار فروند لنج در بندر جاسک خبر داد.
دکتر حسین قاسمی در گفت و گو با ایسنا، افزود: ساعت ۱۲:۴۰ دقیقه ظهر امروز(ششم بهمن ماه)، به دنبال انجام جوشکاری در یکی از لنج ها، حریق اتفاق افتاده و به دلیل وزش باد آتش به لنج های دیگر نیز سرایت کرده است.
وی اضافه کرد: این حادثه خوشبختانه مصدومی نداشته و در حال حاضر دو دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به منظور ارائه خدمات اورژانس به مصدومین احتمالی، در محل حادثه مستقر هستند.
انتهای پیام/
 جزئیات آتش سوزی چهار لنج صیادی در جاسک خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار