خبر/

بودجه سال آینده 10 دانشگاه برتر کشور مشخص شد

1398/11/05 - 17:28 - کد خبر: 12993 نسخه چاپی

نصر: بودجه 10 دانشگاه برتر تهران در سال آینده نسبت به امسال با رشد قابل توجهی روبرو بوده است که می‌تواند در پیشرفت علم و فناوری و دستاوردهای دانشگاهی تأثیر مستقیم داشته باشد.

به گزارش نصر به نقل از فارس، بودجه ۱۰ دانشگاه برتر کشور در سال آینده مشخص شد که می‌توان به دانشگاه تهران، شهید بهشتی، الزهراء، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت، خواجه نصیر، علامه طباطبایی، تربیت مدرس و خوارزمی اشاره کرد.

* بودجه سال آینده دانشگاه تهران۶۸۸ میلیارد تومان است
بر اساس این گزارش، بودجه دانشگاه تهران که دارای ۵۲ هزار و ۱۵۴ دانشجو و ۳۳۰۵ اعضای هیأت علمی است امسال ۶۰۲ میلیارد تومان بودجه داشته که در سال آینده این مبلغ به ۶۸۸ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
همچنین دانشگاه شهید بهشتی با ۱۷ هزار دانشجو و ۱۲۹۰ اعضای هیأت علمی، امسال ۳۹۲ میلیارد تومان بودجه داشته که این رقم در سال آینده به ۴۲۳ میلیارد تومان افزایش یافته است.

* اعتبار دانشگاه الزهرا در سال آینده ۳۸۷ میلیارد تومان است
گفتنی است؛ دانشگاه الزهراء با ۹۴۰۰ دانشجو و ۶۰۰ اعضای هیأت علمی بودجه امسال آن ۱۴۵ میلیارد تومان بوده که این عدد در سال آینده به ۱۵۶ میلیارد تومان رسیده است.
همچنین دانشگاه صنعتی شریف نیز با ۱۰ هزار و ۲۴۲ دانشجو و ۴۸۰ اعضای هیأت علمی امسال ۳۴۱ میلیارد تومان بودجه داشته که این رقم در سال آینده به ۳۸۷ میلیارد تومان رسیده است.

* دانشگاه صنعتی امیرکبیرسال آینده ۳۲۲میلیارد بودجه دارد
از طرفی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با ۱۴ هزار و ۴۳۰ دانشجو و ۵۸۵ اعضای هیأت علمی از بودجه ۲۸۶ میلیارد تومانی امسال به ۳۲۲ میلیارد در سال آینده خواهد رسید.
این در حالی است که دانشگاه علم و صنعت با ۱۰ هزار و ۸۳۷ دانشجو و ۶۰۸ اعضای هیأت علمی امسال ۲۶۹ میلیارد تومان بودجه داشته که در سال آینده این رقم به ۲۷۷ میلیارد تومان می‌‌رسد.
دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نیز با ۷۰ هزار و ۹۰ دانشجو و ۶۰۵ اعضای هیأت علمی امسال بودجه‌اش از ۱۴۳ میلیارد تومان در سال آینده به ۱۶۰ میلیارد تومان می‌رسد.

* ۳۵۸ میلیارد تومان بودجه دانشگاه تربیت مدرس برای سال آینده است
لازم به ذکر است دانشگاه علامه طباطبایی با ۱۶ هزار و ۴۸۷ دانشجو و ۱۵۱۳ اعضای هیأت علمی امسال دارای ۲۴۸ میلیارد تومان بودجه بوده که این عدد در سال آینده به ۲۶۶ میلیارد تومان می‌رسد. همچنین دانشگاه تربیت مدرس با ۹۲۰۰ دانشجو و ۶۶۷ اعضای هیأت علمی امسال بودجه‌اش از ۳۲۱ میلیارد تومان در سال آینده به ۳۵۸ میلیارد تومان خواهد رسید.
این در حالی است که دانشگاه خوارزمی نیز با ۱۴ هزار و ۵۴۲ دانشجو و ۴۸۰ اعضای هیأت علمی امسال ۲۰۹ میلیارد تومان اعتبار مالی‌اش بوده است که این رقم در سال ۹۹ به ۲۲۹ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.
انتهای پیام/
بودجه سال آینده 10 دانشگاه برتر کشور مشخص شد خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار