سناتور آمریکایی؛

ترامپ با کم‌اهمیت جلوه دادن خسارات عین‌الاسد موجب انحراف افکار عمومی شد

1398/11/03 - 15:38 - کد خبر: 12853 نسخه چاپی

نصر: یک سناتور آمریکایی از اظهارات رئیس جمهور این کشور برای کم‌اهمیت جلوه دادن عملیات انتقام جویانه سپاه پاسداران ایران در پی به شهادت رسیدن سردار سلیمانی، انتقاد کرد.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، به نقل از شکبه سی.بی.اس، کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکایی در واکنش به ادعاهای تلاش دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره کم‌اهمیت جلوه دادن  خسارات ناشی از عملیات انتقام‌جویانه سپاه پاسداران ایران در پی به شهادت رسیدن سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا، گفت که ترامپ هفته‌ها با انکار این که کارکنان آمریکایی در پی این حمله [به پایگاه عین‌الاسد در عراق] آسیبی دیده‌اند و با کم‌اهمیت جلوه دادن شدت آن، موجب انحراف افکار عمومی آمریکا شد.
طبق یک بیانیه از مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی[در خاورمیانه]، بیش از ده تن از آمریکایی‌ها با علایم آسیب به مغز از طریق هوایی برای ارزیابی و درمان به کویت و آلمان فرستاده شدند.
مورفی در این‌باره گفت: کسی را به خاطر سر درد به آلمان نمی‌فرستند؛ وقتی از راه هوایی کسی را به آلمان می‌فرستند که در وضعیت واقعا بدی باشد.
این سناتور آمریکایی گفت: افراد باهوش، جان‌سپار و میهن‌دوستی در وزارت امور خارجه[آمریکا] هستند که اجازه دادند این دروغ هفته‌ها به ما گفته شود. این‌ها آسیب‌هایی جدی به نظر می‌رسند.
او در ادامه از دولت آمریکا برای عدم اطلاع‌رسانی به کنگره این کشور و دریافت تاییدیه درباره حمله پهپادی منجر شده به شهادت سردار قاسم سلیمانی، انتقاد کرد.
بر اساس این گزارش، رئیس‌جمهور آمریکا، روز چهارشنبه در نشست خبری خود در فروم جهانی اقتصاد با تقلا برای کم اهمیت جلوه دادن حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره زخمی شدن 11 سرباز آمریکایی که توسط پنتاگون نیز تایید شده بود می‌پرسید، مدعی شد: من شنیده‌ام که برخی از سربازان سردرد گرفته بودند و مشکلاتی از این قبیل داشتند اما هیچ کدام آسیب جدی ندیده بودند!
ترامپ همچنین در پاسخ به سوال بعدی این خبرنگار که می‌پرسید آیا شما خونریزی از ناحیه سر را جدی نمی‌دانید؟ با بیان این که من در مقابل دیگر جراحاتی که مشاهده کرده‌ام، این جراحات را جدی نمی‌دانم، مدعی شد که ایران با بمب‌های کنارجاده‌ای بر سر نیروهای آمریکایی باعث جراحات بسیار بدتری شده است.
این ادعای ترامپ در حالی است که روزنامه القبس چندی پیش به نقل از روزنامه بیزینس اینسایدر اعلام کرد  که برخی از نظامیان آمریکایی که در اثر حمله ایران زخمی شده بودند به اردوگاه"عریفجان" کویت انتقال داده شدند و برخی دیگر به مرکز پزشکی"لاندستول" آلمان منتقل شدند تا در آنجا معالجه شوند.
این روزنامه کویتی در ادامه با اشاره به اینکه پنتاگون تا یک هفته بعد از حمله موشکی ایران از زخمی شدن 11 نظامی آمریکایی خبرنداشته است، به نقل از برخی منابع نوشت: سطح آسیب دیدگی برخی  از این نظامیان آمریکایی شدید و برخی دیگر متوسط است.
انتهای پیام/
ترامپ با کم‌اهمیت جلوه دادن خسارات عین‌الاسد موجب انحراف افکار عمومی شد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار