استاندار اردبیل؛

راه آهن اردبیل به شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی متصل می‌شود

1398/11/03 - 09:15 - کد خبر: 12778 نسخه چاپی

نصر: استاندار اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم تا راه آهن اردبیل به شهرک صنعتی شماره دو اردبیل و منطقه ویژه اقتصادی نمین متصل شود.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، اکبر بهنامجو دیروز دوم بهمن در جلسه شورای اداری استان اردبیل با تسلیت شهادت سپهبد سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: سردار سلیمانی با اعتقاد راسخ به نظام ولایی همواره سعی کرد تا عشق به خدمت و خلوص نیت در رفتار و کردار را به اثبات برساند.
وی با بیان اینکه روند انتخابات مجلس شورای اسلامی از سلامت و صحت کامل برخوردار بوده و کوچکترین تخلف اداری و اجرایی مشاهده نشده است، خاطرنشان کرد: هیچ یک از مدیران نمی‌خواهند آخرت خود را به دنیای کسی بفروشند و یا بخواهند از امکانات و منابع دولتی به نفع کاندیدایی استفاده کنند.
رئیس شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه کاندیداهای مجلس شورای اسلامی نیز در این مدت اغلب سعی کردند از سیاه‌نمایی پرهیز کرده و حقایق را به مردم منتقل کنند، افزود: همه باید به فضای امیدواری در جامعه و ارتقای نشاط و سرزندگی کمک کنیم تا مردم دوم اسفند ماه با اعتماد و اطمینان کامل پای صندوق‌های رای حاضر شوند.
بهنامجو با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور طرح‌ها و پروژه‌های متعددی افتتاح و شروع عملیات اجرایی جمعی از پروژه‌ها نیز روی داد، تصریح کرد: سند جامع سلامت در حال تدوین است اما برخی از دستگاه‌های اجرایی همکاری خوبی را با دانشگاه علوم پزشکی نداشتند که امیدواریم در روزهای آینده این تعامل و همکاری به صورت مستمر انجام شده و از خروجی آن همه استفاده کنند.
وی افزود: در سفر رئیس جمهور به استان اردبیل که در بهترین موقعیت انجام شد، بیش از دو هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار برای استان مصوب شد که از جمله این پروژه‌های مصوب و منابع اعتباری تخصیص یافته راه آهن است که 700 میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش‌بینی شده است.
استاندار اردبیل گفت: برای راه‌های استان 400 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و عملیات احداث پایاب سد گیوی در بهمن ماه شروع شده و به تکمیل سد سبلان نیز کمک خواهد کرد.
بهنامجو با بیان اینکه جذب اعتبارات سفر و ردیف اعتبار ملی باید مورد پیگیری مسئولان و مدیران اجرایی قرار گیرد، اضافه کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی از طریق رسانه‌ها و همزمان با دهه فجر باید عملکرد خود را منعکس کنند تا در آستانه انتخابات امیدواری به حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای فراهم آید.
وی به نهضت احداث بزرگراه در استان سالانه 50 کیلومتر اشاره و اظهار کرد: همزمان با دهه فجر عملیات روسازی و ریل‌گذاری راه آهن از سمت اردبیل آغاز خواهد شد.
استاندار اردبیل در مورد راه آهن اردبیل – پارس‌آباد و انجام مطالعات این پروژه به همت قرارگاه خاتم بیان کرد: 25 کیلومتر اول این پروژه در مرحله مطالعات اجرایی است و در کنار آن اتصال راه آهن اردبیل– میانه به شهرک صنعتی شماره دو اردبیل و منطقه ویژه اقتصادی در دستور کار است تا با احداث ایستگاهی در این مسیر بتوان حمل و نقل بار را انجام داد.
بهنامجو از پیگیری‌ها برای احداث بارانداز ریلی شمال استان خبر داد و خاطرنشان کرد: نقشه اجرایی این بارانداز در حال تهیه است و تا دو هفته آینده تحویل مسئولان اجرایی خواهد شد تا با توجیه اقتصادی زمینه اجرای آن به موازات تکمیل راه آهن اردبیل– میانه و اردبیل– پارس‌آباد انجام شود.
وی به روزهای پایانی سال و ضرورت تلاش موثر مدیران دستگاه‌های اجرایی در جذب اعتبارات ملی اشاره کرد و گفت: باید هزینه‌کردها به صورت شفاف و واقعی باشد و در کنار آن ستاد اشتغال استان برنامه اشتغال سال آینده و 1400 را تهیه کرده و نسبت به جذب تسهیلات سفر به مبلغ 975 میلیارد تومان اقدامات و پیگیری‌ها به انجام برسد.
رئیس شورای اداری استان اردبیل با قدردانی از تلاش سازمان جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی در جذب منابع تبصره 18 تصریح کرد: بانک کشاورزی با عملکرد مثبت رتبه دوم کشوری را در جذب این اعتبارات داشته و ما به صورت جدی قدردان این تلاش‌ها و زحما مدیران اجرایی و بانک‌ها هستیم.
بنا به این گزارش، بهنامجو در پایان بیان کرد: رسانه‌های استان به ویژه مطبوعات تلاش گسترده‌ای را در انعکاس سفر رئیس جمهور به استان اردبیل داشتند تا جو امیدبخشی در این استان شکل گیرد که از زحمات فعالان رسانه و خبرنگاران سختکوش استان قدردانی می‌کنیم.
انتهای پیام/
راه آهن  اردبیل به شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی متصل می‌شود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار