والیبال انتخابی المپیک|

ایران المپیکی شد/ پرواز بی‌دردسر به توکیو از فراز دیوار چین

1398/10/22 - 16:55 - کد خبر: 11862 نسخه چاپی

نصر: تیم ملی والیبال ایران در فینال رقابت‌های انتخابی المپیک به مصاف چین رفت و در سه ست متوالی به پیروزی رسید.

به گزارش نصر به فارس، تیم ملی والیبال ایران در فینال رقابت‌های انتخابی المپیک در قاره آسیا از ساعت 15:30 به میزبانی جیانگمن به مصاف تیم ملی چین رفت و با نتیجه سه بر صفر (25-14، 25-22 و 25-14) پیروز شد و راهی المپیک شد.
ایگور کولاکوویچ برای این مسابقه از ترکیب سعید معروف، شهرام محمودی، سید محمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی و محمدرضا موذن استفاده کرد. بازیکنان تیم ملی والیبال ایران برای ابراز همدردی با بازماندگان و جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی، برای گرم کردن این مسابقه، با مچ‌بند مشکی وارد زمین بازی شدند.


ست نخست؛ 25 بر 14 به سود ایران
تیم ایران بازی را بسیار بهتر از میزبان خود شروع کرد. در امتیاز هشت  بر سه به سود ایران، تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز 12 بر چهار به سود ایران، سرمربی چینی‌ها درخواست وقت استراحت کرد. برتری قاطعانه ایران و امتیاز 16 بر 10 به سود شاگردان کولاکوویچ یک بار دیگر تیم‌ها را روانه وقت استراحت فنی کرد.
این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 14 به سود ایران تمام شد.


ست دوم؛ 25 بر 22 به سود ایران
ایران پس از پیروزی قاطع در ست نخست، ست دوم را هم خوب شروع کرد و توانست قدرت خود را به حریف دیکته کند.
در امتیاز پنج بر یک به سود ایران، سرمربی چین درخواست وقت استراحت فنی کرد. در امتیاز هشت بر پنج به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. چینی‌ها بسیار تلاش کردند تا اختلاف را کم کنند، اما در امتیاز 16 بر 14 به سود ایران، تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران تمام شد.


ست سوم؛ 25 بر 14 به سود ایران
برتری در ست سوم هم با ایران بود. شاگردان کولاکوویچ قاطعانه ست سوم را هم شروع کردند و در امتیاز هشت بر 3 به سود ایران، تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز 16 بر 11 به سود ایران، تیم‌ها راهی وقت استراحت فنی دوم شدند.
این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 14 به نفع ایران تمام شد تا حکم صعود والیبال ایران به المپیک 2020 توکیو امضا شود.
تیم ملی والیبال ایران برای صعود به فینال توانست با نتیجه سه بر دو از سد کره‌جنوبی عبور کند.
چین هم با پیروزی سه بر یک مقابل قطر راهی فینال شد.
پیش از این تیم ملی ایران و چین در مرحله مقدماتی هم به مصاف هم رفته بودند که در آن مسابقه ایران با نتیجه سه بر صفر توانست حریف خود را از پیش‌رو بردارد.
انتهای پیام/
ایران المپیکی شد/ پرواز بی‌دردسر به توکیو از فراز دیوار چین خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار