رئیس هواپیمایی اوکراین/

هواپیمای سرنگون شده هشداری دریافت نکرده بود

1398/10/21 - 17:38 - کد خبر: 11780 نسخه چاپی

نصر: مقام‌های شرکت هواپیمایی اوکراین اعلام کردند، هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ این شرکت که در ایران سرنگون شد، پیش از بلندشدن از فرودگاه امام(ره) در تهران، هیج هشداری درباره خطر احتمالی دریافت نکرده بود.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با ۱۷۹مسافر و ۹ خدمه پرواز که بامداد چهارشنبه، تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد، حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد. در این حادثه ۱۴۷ مسافر ایرانی و ۳۲ مسافر خارجی آن جان باختند.
صبح امروز ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است. این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیرممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با اشتباهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از کی‌یف، رئیس و معاون شرکت هواپیمایی اوکراین در نشستی خبری، با رد شایعه دور شدن این هواپیمای مسافربری از مسیر اصلی خود، گفتند: مقام‌های ایران باید (پس از حمله موشکی به پایگاه‌های آمریکا در خاک عراق)، این فرودگاه را تعطیل می‌کردند.
این رسانه بدون اشاره به اسامی این دو مقام اوکراینی نوشت: آنها همچنین از ایران درخواست کردند که مسئولیت کامل این سانحه را که در آن ۱۷۶ سرنشین هواپیمای این شرکت کشته شدند، برعهده گیرد.
آنها افزودند، خلبانان و خدمه این هواپیما همگی حرفه‌ای و آموزش دیده بودند و بیانیه امروز ایران، اشتباه نبودن تشخیص ما را درباره علت سقوط این هواپیما تائید می‌کند.
مقام‌های این شرکت همچنین گفتند با ایران در باره تحویل اجساد قربانیان و دریافت غرامت مذاکره می‌کنند و خواستار گزارش ایران در این باره در مهلت ۳۰ روزه شدند.
انتهای پیام/
 هواپیمای سرنگون شده هشداری دریافت نکرده بود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار