خبر/

تحریم‌های جدید آمریکا علیه فولاد کشور جنگ روانی است

1398/10/21 - 14:39 - کد خبر: 11753 نسخه چاپی

نصر: یک عضو انجمن فولاد ایران با اعلام اینکه مشکل اصلی تولیدکنندگان کشور اعمال سیاست‌های غیر شفاف دولت و وزارت صنعت است، افزود: دخالت در قیمت گذاری به همراه ممنوعیت‌های صادارتی شرایط فعالیت را برای تولیدکنندگان فولاد سخت کرده است.ع

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، با اشاره به اینکه تحریم‌های جدید امریکا بر علیه صنعت فولاد کشور بیشتر جنبه روانی دارد و تأثیر خاصی بر عملکرد تولیدکنندگان این بخش نخواهد گذاشت، اظهارداشت: این تحریم‌ها تاحدودی می‌تواند قدرت چانه زنی خریداران را در سطح بین المللی بیشتر کند.
وی با اعلام اینکه مشکل اصلی تولیدکنندگان کشور اعمال سیاست‌های غیر شفاف دولت و وزارت صنعت است، افزود: دخالت در قیمت گذاری به همراه ممنوعیت‌های صادارتی شرایط فعالیت را برای تولیدکنندگان فولاد سخت کرده است.
این عضو انجمن فولاد ایران با بیان اینکه ما فقط می‌خواهیم موانع داخلی پیش پای تولیدکنندگان کشور برداشته شود،  گفت: در حال حاضر تأمین مواد اولیه واحدهای فولادی از سنگ آهن تا کنسانتره مختل شده است به نحوی که ما قرار بود امسال 28 میلیون تن فولاد تولید کنیم اما به نظر می رسد در نهایت به رقم 26 میلیون و 500 هزار تن برسیم.
به گفته وی، در بخش صادارت هم ممنوعیت های صادارتی عاملی شده تا به هدفگذاری 13 میلیون تن صادرات فولاد نرسیم و تا پایان امسال صادرات فولاد به 9 میلیون تن برسد.

 انتهای پیام/
تحریم‌های جدید آمریکا علیه فولاد کشور جنگ روانی است خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار