مرجانیان عنوان کرد:

عناوین «ضدآب» یا «ضدتعریق» بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد

1403/04/21 - 12:14 - کد خبر: 116400 نسخه چاپی

نصر: معاون اداره کل فراورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: استفاده از عناوین «ضدآب» یا «ضدتعریق» برای ضدآفتاب ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و تمامی ضدآفتاب ها با گذشت زمان پاک می شوند.

به گزارش نصر، رؤیا مرجانیان، با اشاره به اینکه تولیدکنندگان کرم های ضدآفتاب مجاز به استفاده از عناوین تبلیغاتی غیرواقع روی محصولات نیستند، اظهار کرد: برای استفاده از ادعای ضدآفتاب مقاوم در برابر آب بایستی فرآورده آزمایش و ادعای مقاوم بودن در برابر آب ثابت شود و زمان مقاوم بودن به آب مشخص باشد.
وی افزود: همه ضدآفتاب ها، چه برچسب مقاوم در برابر آب داشته باشند یا نداشته باشند، باید دستورالعمل‌هایی را در مورد زمان استفاده مجدد را بر روی برچسب خود درج کنند تا از محافظت پوست اطمینان حاصل شود.
معاون اداره کل امور فراورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: ضدآفتاب ها به اشکال مختلف از جمله لوسیون ها، کرم‌ها، ژل ها، استیک‌ها و اسپری هادر دسترس هستند. دستورالعمل استفاده از محصولات ضدآفتاب بسته به شکل آنها می‌تواند متفاوت باشد. باید همیشه قبل از استفاده از یک محصول ضدآفتاب برچسب آن را بخوانید.
انتهای پیام/
عناوین «ضدآب» یا «ضدتعریق» بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار