شهردار تبریز مطرح کرد:

لزوم افزایش تعامل با شرکت‌های دانش بنیان در راستای رفع نیازهای فناورانه شهر

1403/04/21 - 10:53 - کد خبر: 116387 نسخه چاپی

نصر: شهردار تبریز بر لزوم افزایش تعامل با شرکت های دانش بنیان در راستای رفع نیازهای فناورانه شهر تاکید کرد.

به گزارش نصر، یعقوب هوشیار به مناسبت گرامیداشت روز ملی فناوری اطلاعات، با بیان اینکه سیاست مدیریت شهری حرکت به سمت شهرداری هوشمند و الکترونیک است بر لزوم افزایش تعامل با شرکت های دانش بنیان در راستای رفع نیازهای فناورانه شهر تاکید کرد.
وی همچنین با اشاره به ضرورت بهره مندی از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در راستای اجرای سیاست های کلان شهرداری تبریز در حوزه هوشمند سازی شهری گفت: یکی از بهترین راهکارهای رشد اقتصادی کشور بهره مندی از ظرفیت شرکت های دانش بنیان است.
هوشیار ادامه داد: اگر به شرکت های دانش بنیان فرصت داده شود بازدهی آنها در خیلی از موضوعات مانند پیدا کردن راه حل بسیاری از مشکلاتی که امروزه در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در مدیریت شهری با آنها مواجه هستیم کمک‌کننده است.
وی ارتقاء سطح خدمات ارائه شده به شهروندان تبریز از مسیر تقویت همکاری با شرکت‌های دانش بنیان فناور و نوآور را جزء اولویت‌های جدی شهرداری عنوان کرد.
هوشیار تصریح کرد: خدمات سیستم‌های دولتی از شیوه‌های سنتی به سمت خدمات الکترونیکی و شیوه‌های مدرن تغییر کرده است و استفاده از سیستم‌های الکترونیکی، موجب کاهش فساد اداری، کم‌کردن زمان رسیدگی به امور ارباب‌رجوع و جلب رضایت مردم می‌شود. در این راستا رسالت اصلی سازمان فاوا، توسعه خدمات الکترونیکی و افزایش سرعت گسترش آن است.
وی ضمن تاکید بر شعار تبریز، شهر هوشمند و نوآوری در خدمت، سازمان فاوا را دارای یک تیم جوان و خلاق دانست و گفت: انتظار می رود با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه‌ مانند سرمایه انسانی جوان و متخصص، ظرفیت پژوهشی و دانش فنی، به قطب تصمیم‌سازی در بخش محتواسازی هوشمند و درآمدسازی پایدار برای شهرداری تبریز تبدیل شویم.
همچنین مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری تبریز نیز ضمن تبیین وظایف و اقدامات انجام‌شده و در حال انجام در این سازمان، درخصوص مشکلات این سازمان توضیحاتی ارائه کرد و خواستار رفع آنها شد.
در این نشست، پس از بررسی مسائل، راهکارهایی برای حل برخی از مسایل در کوتاه‌مدت و بلندمدت ارائه و توسط شهردار تبریز، بر پیگیری موارد مطرح‌شده، تأکید شد.
در پایان این نشست نیز به مناسبت گرامیداشت روز ملی فناوری اطلاعات از شرکت های دانش بنیان توسط شهردار کلانشهر تبریز تجلیل شد.  
گفتنی است، سیدعلی اعرج خدایی مدیرعامل سازمان نظام صنفی رایانه استان و مدیرعامل شرکت قطب فناوری اطلاعات شمس به عنوان یکی از برترین شرکت‌های دانش بنیان با اهدای لوح تقدیر توسط شهردار کلانشهر تبریز تجلیل شدند.

تجلیل شهردار تبریز از دانش آموزان نخبه
اعضای تیم ربات های فوتبالیست مقطع دانش آموزی، توسط شهردار تبریز تجلیل شدند.
شهردار تبریز در نشست تجلیل از دانش آموزان نخبه گفت: امروزه حرکت عظیم علمی در کشور به دست دانش آموزان، دانشجویان و نخبگان فرهیخته و با حمایت همه جانبه مسوولان و مدیران علمی و فرهنگی آغاز شده است.
هوشیار افزود: همه ما به ویژه جامعه علمی کشور باید با همفکری و همیاری گسترده در تقویت و اعتلای آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دفاع از مواضع اصولی و انسانی بیش از پیش کوشا باشیم.
وی با اشاره به نقش مهم والدین در کنار معلمان و مدرسه و ایجاد فضا و انگیزه برای موفقیت بیشتر آینده سازان کشور، اکتساب افتخارآمیز رتبه دوم مسابقات کشوری ربات های فوتبالیست مقطع دانش آموزی را به دانش آموزان، فرهیختگان، خانواده های نخبگان و نظام تربیتی آموزش و پرورش تبریک گفت و ابراز داشت: امید است با بهره مندی از ارزش های بومی، ملی و دینی شاهد رشد و شکوفایی استعدادهای شما جهت نیل به اهداف عالی  در جهان کنونی باشیم.
در پایان این دیدار شهردار تبریز ضمن اهدای لوح سپاس به  دانش آموزان نخبه اعزامی به المپیادهای جهانی آرزوی موفقیت کردند.
انتهای پیام/
لزوم افزایش تعامل با شرکت‌های دانش بنیان در راستای رفع نیازهای فناورانه شهر نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار