ایران و عراق توافق کردند؛ تسهیل تردد زائران اربعین از مرزها

1403/04/21 - 10:39 - کد خبر: 116384 نسخه چاپی

نصر: وزیر کشور با اشاره به تسهیل ورود و خروج زائران اربعین گفت: بسترهای لازم از طریق ارتباطات الکترونیکی برای افزایش سرعت در ارائه خدمات گذرنامه‌ای در مرزهای اربعینی کشور فراهم شده است.

به گزارش نصر، احمد وحیدی در دیدار با عبدالامیر الشمری، وزیر کشور عراق در پایانه مرز خسروی قصرشیرین اظهار داشت: امروز بر اساس قرار قبلی گذشته یک برنامه مشترک با وزیر کشور عراق برای بازدید از مرزهای خسروی، مهران، چذابه و شلمچه داریم تا مشکلات مرزها را شناسایی و رفع کنیم.
وی افزود: چندین موضوع در زمینه مرز خسروی با طرف عراقی مورد بحث قرار گرفت. از جمله برای حمل و نقل زائرین اتوبوس‌های ایرانی در ابتدای مسیر وجود دارند تا زائران را به پایانه مسافربری برسانند و به سیستم حمل و نقل عراق کمک کنند.
وزیر کشور مرزهای قابل تردد برای مراسم اربعین امسال را اعلام کرد و گفت: مرزهای خسروی، شلمچه، چذابه، مهران، باشماق و تمرچین آماده خدمت رسانی به زائران اربعین هستند و مرز سومار برای حمل و نقل مواکب آمده شده اند.
احمدی با اشاره به عبور چهار میلیون زائر از مرزهای ایران در سال گذشته گفت: از این تعداد حدود 500 هزار نفر مرز خسروی را برای سفر خود انتخاب کردند. زیرساخت‌های این مرز نسبت به سال گذشته بهبود یافته است.
وی در پایان گفت: با توجه به گرمای هوا پیش‌بینی خاصی برای تعداد زائران نداریم.
انتهای پیام/
ایران و عراق توافق کردند؛ تسهیل تردد زائران اربعین از مرزها خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار