وزیر آموزش و پرورش؛

هدف پروژه مهر خلق مدرسه‌ای شاد برای دانش‌آموزان است

1403/04/20 - 16:52 - کد خبر: 116353 نسخه چاپی

نصر: وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه هدف اصلی پروژه مهر خلق مدرسه‌ای شاداب و ماندگار برای دانش‌آموزان در آغاز سال تحصیلی است، گفت: این پروژه نماد برنامه‌ریزی، سازماندهی و ارزشیابی در راستای حداکثر کارآیی و اثربخشی است.

به گزارش نصر، سالن جلسات شهدای خدمت اداره‌ کل آموزش و پرورش شهر تهران با ظرفیت ۱۱۰ نفر با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.
رضامراد صحرایی در حاشیه این افتتاح و در نشست مشترک شورای راهبردی و روسای مناطق ۱۹ گانه شهر تهران با محوریت تبیین و تشریح پروژه مهر اظهار داشت: این پروژه یک رخداد ملی، فرهنگی و اجتماعی در سطح کشور است و از شما مدیران انتظار می‌رود با قدرت و قوت در مسیر حرکت کرده و مهری شاد و با نشاط را برای آینده سازان ایران قوی رقم بزنید.
وی در این جلسه با بیان اینکه از افتخارات ما در دولت شهیدجمهور، اجرایی سازی سند تحول بنیادین به عنوان یک میثاق ملی و ارائه نقشه راه سند است، از مدیران قدردانی و تشکر کرد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: پروژه مهر یکی از فعالیت‌های مهم این وزارتخانه است که هر ساله در ابتدای سال تحصیلی در کشور برگزار می‌شود چراکه پروژه مهر، یک طرح ملی و سرآغاز تحولی نوین در نگرش به نظام تعلیم و تربیت است. تلاش و هدف از اجرای این پروژه، آمادگی کامل مدارس و شناسایی مشکلات و تنگناها و همکاری و همدلی به منظور اتخاذ تصمیمات موثر برای رفع کردن آن‌ها است.
صحرایی بیان داشت: این پروژه می‌تواند مظهر مدیریت تحول‌گرا، نوگرا و ایده‌گرا باشد و با پیش‌بینی‌های اصولی و منطقی که در آن انجام می‌شود، می‌توان میزان موانع و آسیب‌ها را کاهش داد. در واقع می‌توان پروژه مهر را مهم‌ترین کار آموزش و پرورش دانست چراکه این پروژه نماد برنامه‌ریزی، سازماندهی، هماهنگی، راهبری و ارزشیابی در راستای حداکثر کارآیی و اثر بخشی است.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: هدف اصلی پروژه مهر خلق مدرسه‌ای شاداب و مهرماهی بانشاط و ماندگار برای دانش‌آموزان در آغاز سال تحصیلی است. پروژه مهر نماد برنامه‌ریزی، سازماندهی، هماهنگی، راهبری و ارزشیابی در راستای حداکثر کارآیی و اثربخشی است.
وی با بیان اینکه پروژه مهر نماد همدلی، هم افزایی، تحول، مدیریت کارآمد و هدفمند در راستای رسیدن به اهداف نظام تعلیم و تربیت است، گفت: با توجه به تغییر تقویم زمانی برخی کارها، هماهنگی خوبی از جمله در سنجش نوآموزان، برگزاری آزمون‌های استخدامی و اعلام به موقع نتایج آزمون ابتدایی انجام شده است.
صحرایی بر ساماندهی مطلوب نیروی انسانی، ثبت‌نام و ثبت به موقع اطلاعات در سیدا، ثبت نام کتاب‌های درسی، هدایت تحصیلی، تصحیح اوراق آزمون نهایی پایه دهم و یازدهم، تکریم ارباب رجوع، مدیریت محدوده‌های جغرافیایی برای ثبت نام، نظارت بر سرویس دانش آموزی، نظارت بر کیفیت لباس فرم با رنگ‌های شاد، اردوهای تابستانی تاکید کرد.
انتهای پیام/
 هدف پروژه مهر خلق مدرسه‌ای شاد برای دانش‌آموزان است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار