رئیس سازمان غذا و دارو؛

واردات مکمل‌ به صفر رسیده است

1403/04/20 - 16:24 - کد خبر: 116352 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان غذا و دارو با بیان این که تولید داخلی مکمل پاسخگوی نیاز کشور است؛ گفت: طی چند سال اخیر واردات مکمل به صفر رسیده است.

به گزارش نصر، سید حیدر محمدی؛ رئیس سازمان غذا و دارو در اولین همایش سراسری مدیران فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور اظهار کرد: بازار مکمل در کشور بازار بزرگی است و تولید داخل پاسخگوی نیاز کشور است و طی چند سال اخیر واردات مکمل به صفر رسیده است.
وی افزود: فراورده‌های طبیعی و سنتی ظرفیت‌های فراوانی دارد که البته بازار آن در اندازه‌ای که مد نظرمان است، بزرگ نیست و باید در حوزه فرهنگ‌سازی استفاده از این فرآورده‌ها اقداماتی انجام شود.
محمدی ادامه داد: در دولت سیزدهم در کمیسیون ماده 20 مصوب شد داروخانه‌های طب سنتی و طبیعی با شرایط تسهیل شده و ویژه در سلامتکده‌ها تاسیس شوند.
رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در حوزه شیرخشک بیشترین حجم نیاز داخل با تولید در کشور رفع می‌شود و تنها بخش کوچکی از شیرخشک‌های رژیمی، متابولیک و یا ماده اولیه که تولید آن برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی ندارد، وارداتی است.
مردم به تضمین سازمان غذا و دارو روی سلامت محصولات غذایی،دارویی و مکمل اطمینان دارند بنابراین نظارت‌های پسینی باید با جدیت بیشتری دنبال شود.
انتهای پیام/
واردات مکمل‌ به صفر رسیده است خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار