وزیر ارتباطات:

پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در دولت سیزدهم از ۲۰ به ۶۴ درصد رسید

1403/04/20 - 13:06 - کد خبر: 116333 نسخه چاپی

نصر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در دولت سیزدهم از ۲۰ درصد به ۶۴ درصد رسید.

به گزارش نصر، «عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران بیان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم سندی برای ارزیابی شبکه ملی اطلاعات تهیه کردیم که در این ارزیابی، پیشرفت شبکه ملی اطلاعات که در ابتدای دولت سیزدهم ۲۰ درصد بود و الان به ۶۰ درصد رسیده است.
وی ادامه داد: در این سه سال به اندازه یک دهه به پیشرفت شبکه ملی اطلاعات افزوده شده است؛ یکی از ارکان پیشرفت این شبکه زیرساخت ارتباطاتی است که پروژه فیبرنوری و نسل پنجم در حال اجراست. در پایان برنامه هفتم توسعه دولت مکلف شده است که میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات را به صد درصد برساند.
زارع پور با تاکید به تلاش وزارت ارتباطات برای تامین نیاز داخلی به وسیله سکوهای داخلی، بیان کرد: تمام قد از این سکوها حمایت کردیم، روزانه ۲۴ میلیون کاربر یکتا از شبکه‌های اجتماعی داخلی استفاده می کنند و در ماه بیش از ۴۵ میلیون کاربر فعال داریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: روبیکا در ابتدای دولت سیزدهم روزانه پنج میلیون کاربر فعال داشت که الان به بیش از ۲۲ میلیون نفر رسیده است، کاربر فعال ماهانه از ۱۳ میلیون به بیش از ۴۳ میلیون افزایش یافته است. ایتا از ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار کاربر در روز به ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار کاربر رسیده است و کابر فعال ماهانه این سکو به ۳۱ میلیون نفر نزدیک شده است.
وی گفت: بله از ۷۵۰ هزار کاربر در روز به بیش از پنج میلیون کاربر رسیده است و کاربر فعال ماهانه آن از دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به بیش از ۱۲ میلیون رسیده است. سروش پلاس از ۷۰۰ هزار کاربر در روز به ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده است و کاربر فعال ماهانه‌اش به بیش از ۱۰ میلیون نفر رسیده است.
وی افزود: پیک ترافیک ایتا از ۱۹.۵ گیگابیت بر ثانیه به ۲۸۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده است. مجموع حداکثر ترافیک مصرفی مردم در روز چه داخلی و چه خارجی نزدیک ۶ ترابیت بر ثانیه بود که الان به ۱۲ ترابیت بر ثانیه رسیده است، ترافیک بین‌الملل ما ۵۰ درصد افزایش داشته است و ترافیک داخل سه تا چهار برابر شده است و به ۶ ترابیت بر ثانیه رسیده است. سهم سکوهای داخلی افزایش چشمگیر داشته است.
انتهای پیام/
 پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در دولت سیزدهم از ۲۰ به ۶۴ درصد رسید خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار