کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

رگبار باران و رعدوبرق طی سه روز آینده در نواحی مختلف کشور 

1403/04/20 - 10:30 - کد خبر: 116311 نسخه چاپی

نصر: کارشناس سازمان هواشناسی از رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در ۱۳ استان کشور طی سه روز آینده خبر داد و اعلام کرد: از امروز تا روز جمعه در نوار شرقی، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است.

به گزارش نصر، فریبا گودرزی با اشاره پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوای امروز و روزهای آتی، اظهار کرد: امروز (چهارشنبه ۲۰ تیرماه) در برخی نقاط استان آذربایجان غربی، نیمه شمالی استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل، ارتفاعات استان‌های مازندران، البرز، تهران، سمنان، گلستان، کرمان و شمال هرمزگان در ساعات بعدازظهر و شب رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: فردا (پنجشنبه ۲۱ تیرماه) در برخی نقاط استان‌های مازندران و اردبیل، ارتفاعات استان‌های البرز، تهران، سمنان، گلستان، کرمان، شمال هرمزگان و روز جمعه (22 تیرماه) علاوه بر این مناطق در برخی نقاط خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی در ساعات بعدازظهر و شب رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در برخی مناطق گردوخاک و در نقاط مستعد تگرگ رخ خواهد داد.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روزهای شنبه و یکشنبه آینده در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده دور از انتظار نیست.
گودرزی ادامه داد: از امروز تا روز جمعه در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال‌شرق، شرق، جنوب‌شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در برخی ساعات وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است.
وی اعلام کرد: شرق دریای عمان در پنج روز آینده مواج است.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بیشینه دمای تهران امروز ۴۰ درجه بالای صفر و کمینه دما ۱۹ درجه بالای صفر خواهد بود.
انتهای پیام/
رگبار باران و رعدوبرق طی سه روز آینده در نواحی مختلف کشور  خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار