خبر/

شرکت مس سونگون آذربایجان در مسیر توسعه + فیلم

1403/04/20 - 10:26 - کد خبر: 116310 نسخه چاپی

نصر: محمدجعفر عظمایی با بیان اینکه در کنار این نمایشگاه به منظور بهره مندی از ظرفیت داخلی، عمده فعالیت خود را متمرکز به تهیه تجهیزات، قطعات فولادی و یدکی مورد نیاز مجتمع مس سونگون از ساخت داخل کرده ایم و در این راستا در حال انعقاد تفاهم نامه با انجمن فولاد استان هستیم تا وابستگی ارزی و تجهیزاتی مان را به خارج  کاهش داده و بتوانیم از توانمندی شرکت های داخلی با اولویت شرکت های دانش بنیان، حداکثر استفاده را داشته باشیم.

به گزارش نصر، مدیرعامل شرکت مس سونگون آذربایجان گفت: طرح های در دست اجرای ما که به عنوان چشم انداز توسعه مس سونگون محسوب می شود شامل پروژه کاتد است که با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن شامل ۶  کارخانه زیر مجموعه اعم از پالایشگاه، ذوب، اکسیژن پلنت، فلوتاسیون سرباره، اسید و سایر کارخانجات است و به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های معدنی در دست اجرای کشور محسوب می شود.
وی با بیان اینکه پیشرفت برنامه ای پروژه کاتد  حدود ۳۵ درصد است، گفت: در تلاشیم ادامه یابد، تا بتوانیم در اواسط سال ۱۴۰۵ به مرحله بهره برداری برسانیم و زنجیره ارزش کنسانتره ی تولید شده در استان خودمان کامل شود.
  مدیرعامل شرکت مس سونگون آذربایجان با اشاره به دیگر پروژه های توسعه ای مس سونگون، تشریح کرد: تکمیل پروژه فاز سه تغلیظ که اکنون در مرحله اجرا است می تواند ظرفیت تولید کنسانتره فعلی ما را از ۳۲۵ هزار تن در سال به ۸۰۰ هزار تن برساند.
وی افزود: این پروژه منحصربه فرد یکی از پروژه های بزرگ در منطقه خاور میانه هست که  از پیشرفت خیلی خوبی برخوردار است و زمان بندی ما این است که در اواسط سال ۱۴۰۵ این پروژه را نیز افتتاح بکنیم.

اخبار شرکت مس سونگون آذربایجان و صنعت مس را در شبکه های اجتماعی به آدرس های زیر دنبال کنید:
ایتا : 
https://eitaa.com/sungun_pr
روبیکا : 
https://rubika.ir/sungun_pr
بله : 
https://ble.ir/sungun_pr
تلگرام :
https://t.me/sungun_pr
اینستاگرام:
https://www.instagram.com/sungun_pr
انتهای پیام/
شرکت مس سونگون آذربایجان در مسیر توسعه + فیلم نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار