معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری:

یکی از معضلات آذربایجان شرقی نابسامانی تخلیه نخاله‌ های ساختمانی است

1403/04/19 - 18:20 - کد خبر: 116289 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به اینکه یکی از معضلات استان نابسامانی تخلیه نخاله‌های ساختمانی است، گفت: در حال حاضر اغلب در ورودی شهرها نخاله تخلیه قرار دارد که چهره زشتی ایجاد کرده است.

به گزارش نصر، جلسه‌ کارگروه مدیریت پسماند آذربایجان شرقی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور مدیران دستگاه‌های عضو کارگروه برگزار شد.
در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مدیریت پسماند شامل آخرین وضعیت پروژه‌های در دست اجرا، وضعیت مشارکت عمومی و تولیدکنندگان انواع پسماند و معضلات ویژه مرتبط با پسماند مطرح شد.
در ادامه ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه نسبت به فرایند انجام کار در جلسه ویژه تصمیم‌گیری شد.
جبار علی ذاکری با تاکید بر ضرورت سامان‌دهی حمل‌ونقل نخاله‌های ساختمانی اظهار کرد: شهرداری و دهیاری باید نسبت به مکان‌یابی، جمع‌آوری و سامان‌دهی خودروهای حمل‌ونقل نخاله‌های ساختمانی اقدام کنند.
وی افزود: مکان‌یابی در حریم شهری با هماهنگی راه و شهرسازی و خارج از حریم شهری با منابع طبیعی بوده که بعداً از مکان‌یابی مکان موردنظر در اختیار شهرداران و دهیاران قرار گیرد.
وی در ادامه گفت: باید نقش همه دستگاه‌ها، صنایع آلاینده و نهادهای رسانه‌ای و مردمی برای مدیریت پسماند و فرهنگ‌سازی در این زمینه به‌درستی تعریف و وظایف لازم برای آن‌ها تعریف شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خاطرنشان کرد: هم‌زمان با فرهنگ سازی، ساماندهی وضعیت نخاله‌های ساختمانی و ماشین‌های حمل نخاله به‌عنوان یک اولویت باید به‌صورت جدی توسط شهرداری، دهیاری و دستگاه‌های مرتبط مورد توجه قرار گیرد.
انتهای پیام/
یکی از معضلات آذربایجان شرقی نابسامانی تخلیه نخاله‌ های ساختمانی است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار