موج سواری روی خط شایعه؛ جزئیات درگیری در یکی از دسته‌ های عزاداری تبریز

1403/04/19 - 14:47 - کد خبر: 116281 نسخه چاپی

نصر: با وجود انتشار گسترده شایعه ای مبنی بر درگیری در یکی از دسته‌های عزاداری تبریز(شاخسی واخسی) و کشته و مجروح شدن چندین نفر در این حادثه، بررسی‌ها حاکی از درگیری افرادی با انگیزه‌های شخصی در حاشیه این مراسم و مصدومیت تنها سه نفر است.

به گزارش نصر، از روز گذشته خبری با عنوان «۲۷ کشته و زخمی در حمله قمه به دست ها به هئیت عزاداری در خیابان قره آغاج تبریز» در حال انتشار بوده و حتی زمینه را برای موج سواری برخی رسانه های خاص با اهداف مشخص فراهم کرده است.
اما بر اساس پیگیری ها و طبق اعلام شورای هیئات مذهبی آذربایجان شرقی با وجود رخ دادن این درگیری، اعداد و ارقام اعلامی در خصوص کشته شدگان و مجروحان این حادثه به هیچ عنوان صحت ندارد.
طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط مراجع ذی صلاح در این زمینه، در حادثه رخ داده در شب ۱۷ تیر در منطقه قره‌آغاج تبریز و در حاشیه عزاداری یکی از دسته های این منطقه، دو گروه از افراد با سوابق مشخص به دلیل اختلافات قبلی و شخصی با یکدیگر درگیر می‌شوند.
بر خلاف آنچه که در شایعات منتشره در این خصوص که حاکی از کشته شدن دو تن و مجروحیت ۲۵ نفر بوده، در جریان این نزاع تنها سه نفر مدوم شده‌اند و با دستگیری تعدادی از افراد دخیل در این حادثه، پرونده توسط نیروهای انتظامی و امنیتی در حال رسیدگی است.
انتهای پیام/
موج سواری روی خط شایعه؛ جزئیات درگیری در یکی از دسته‌ های عزاداری تبریز خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار