سخنگوی پلیس عنوان کرد:

صدور گذرنامه زیارتی در کمترین زمان/ برچسب تمدید گذرنامه منتفی شد

1403/04/19 - 11:08 - کد خبر: 116258 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی پلیس با اشاره به صدور گذرنامه زیارتی با نازل‌ترین قیمت در کمترین زمان گفت: زیرساخت‌های لازم برای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به زائران کربلای معلی و گردهمایی بزرگ فرهنگی، اجتماعی، معنوی اربعین ایجاد شده است.

به گزارش نصر، سردار سعید منتظرالمهدی در آستانه ماه محرم و صفر و علاقه‌مندی عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) برای سفر به عراق افزود: فرآیند دریافت گذرنامه مانند سال گذشته به‌ سرعت و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد و افرادی که از سال گذشته گذرنامه زیارتی (آبی رنگ) دارند کماکان تا پنج سال اعتبار داشته و بدون نیاز به هیچ اقدام خاصی می توانند برای سفر اربعین از آن استفاده کنند.
وی تصریح کرد: کسانی‌ که اعتبار گذرنامه عادی (قرمز رنگ) آنان تمام شده است و یا افرادی که می‌خواهند به تازگی گذرنامه زیارتی بگیرند می‌توانند از طریق سامانه‌های مجازی و برنامه کاربردی "پلیس من" بخش گذرنامه را انتخاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری درخواست خود را ثبت کنند که در اولین فرصت گذرنامه زیارتی با نازلترین قیمت(حدود ۶۵ هزار تومان) و کمترین زمان ممکن حدود ۷۲ ساعت به درب منزل آنها ارسال خواهد شد.
به گفته معاون فرهنگی اجتماعی فراجا، اخذ گذرنامه زیارتی تنها از طریق وب سرویس و نرم افزار تلفن همراه "پلیسِ من" انجام خواهد شد و این خدمت در دفاتر پلیس +۱۰ انجام نمی شود.

امسال استفاده از برچسب برای تمدید گذرنامه استفاده نمی‌شود
سخنگوی فراجا خاطرنشان کرد: دفاتر پلیس +۱۰ در سراسر کشور به صورت حضوری برای دریافت مدارک برای صدور و یا تمدید گذرنامه عادی آماده خدمت ‌رسانی هستند؛ فرایند تکمیل مدارک تا صدورگذرنامه‌ متقاضیانی که یک بار به این دفاتر مراجعه کرده‌اند طی ۴ تا ۵ روز و بر اساس قیمت مصوب هیات دولت، آماده سپس تحویل پست داده می‌شود که مدتی هم آنجا زمان می‌برد.
منتظرالمهدی با بیان اینکه مسافران و زائران از هم اکنون برای گرفتن گذرنامه اقدام و آن را به روزهای پایانی موکول نکنند، افزود: امسال استفاده از برچسب برای تمدید گذرنامه استفاده نمی‌شود.
وی اظهار داشت: تسهیلات ویژه‌ای در مرزها ایجاد شده که فرآیند شناسایی، ثبت و مُهر شدن گذرنامه از زمان حضور در گیت‌های پلیس برای خروج از کشور حدود چهار ثانیه طول می‌کشد و کمترین ایستایی زائرین را شاهد خواهیم بود. همچنین طی هماهنگی‌های لازم با طرف عراقی، فرآیند ورود به آن کشور نیز سرعت بخشیده شده و زائرین بدون معطلی وارد کشور عراق خواهند شد.
به گفته وی، در پایانه های مرزی امسال شاهد سهولت و سرعت بیشتری خواهیم بود، چرا که در دعوت اخیر از وزیر کشور عراق توسط فرمانده انتظامی کل کشور موارد لازم مطرح، تبادل داده و اطلاعات صورت گرفته و هماهنگی و تدابیر راهگشا اتخاذ و عملیاتی شده است.

برنامه‌ریزی برای رفت و آمد زائران از مبدا تا پایانه مرزی
این مقام ارشد انتظامی خدمات در مرزهای هوایی و شش مرز زمینی مهران، خسروی، شلمچه، تمرچین، باشماق و چزابه را تا به امروز شایسته و مطلوب ارزیابی کرد و گفت: دربیشتر ایام زیارت اربعین به‌صورت شبانه روزی فعال هستند و همچنین فعالیت در مرزهای دریایی و ریلی نیز در دستور کار پلیس است.
وی افزود: همکاران ما در پلیس راهنمایی و رانندگی نیز برنامه‌ریزی مناسب و هوشمندی را جهت شد و آمد زائرین از مبدا تا پایانه مرزی انجام داده‌اند و تعامل و همکاری گسترده با دوستانمان در وزارت راه و شهرسازی بسیار راهگشا بوده است که زحمات آنان قابل تقدیر است.
منتظرالمهدی یادآور شد: افراد مشمول غیر غائب (دانش آموزان، طلاب و دانشجویان) را نیز از یاد نبرده‌ایم و می‌توانند بدون سپردن وثیقه از طریق "سامانه سخا" درخواست خروج را از اول محرم تا پایان ماه صفر ثبت و یکبار به سفر اربعین بروند و البته در موارد استثنا و مشکل به محل ادارات وظیفه عمومی استان مراجعه کنند.
براساس این گزارش، متولدین ۱۳۸۵ نیاز به اخذ مجوز از وظیفه عمومی ندارند؛ علاوه بر این مجوز سربازان در حال خدمت با هماهنگی رده‌ها و فرماندهان آنها میسر است و مشمولین و غائبین حق خروج ندارند.
انتهای پیام/
صدور گذرنامه زیارتی در کمترین زمان/ برچسب تمدید گذرنامه منتفی شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار