تاکید استاندار آذربایجان غربی بر ساماندهی امور برای استقبال شایسته از زائران اربعین

1403/04/18 - 14:12 - کد خبر: 116201 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان غربی گفت: اقدامات و تمهیدات لازم در اسرع وقت برای تردد زائران اربعین فراهم شود.

به گزارش نصر، محمد صادق معتمدیان شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد اربعین افزود: برای سهولت تردد زائران در نجف ترمینالی اجاره شود تا زائران هنگام پیاده شدن بدانند کجا پیاده می شوند و سردر گم نشوند.
وی ادامه داد: این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد زیرا علاوه بر اینکه مانع سردرگمی زائران می شود، کاهش هزینه ها را نیز به دنبال دارد.
استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: اتوبوس به حد کافی تامین شود و اولویت با مرز تمرچین است؛ بنابراین تامین اتوبوس با این اولویت صورت گیرد و همچنین راهداری از ظرفیت ترکیه برای تامین اتوبوس از شرکت های این کشور اقدام کند.
مقام عالی استان ادامه داد: همانگونه که در سال گذشته از دستگاهها کمک گرفته شد، این بار هم کمک گرفته شود و مینی بوس، اتوبوس و همچنین ون تهیه شود.
معتمدیان ادامه داد: از نظر حمل و نقل عمومی نیز پیش‌بینی‌های لازم وجود داشته باشد تا مشکلی خاصی پیش نیاید.

تاکید بر استفاده از ظرفیت ریلی و فرودگاه‌ها
استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: شرایطی فراهم شود تا بخشی از ترددها از طریق ریلی صورت گیرد و روزی یکبار حمل و نقل توسط قطار انجام شود و همچنین با هماهنگی اداره کل فرودگاهها، تعداد پروازها در اربعین افزایش یابد.
وی با بیان اینکه ساماندهی راهها در اولویت قرار گرفته و با جدیت نواقص موجود برطرف شود، تاکید کرد: نصب تابلو، گاردیل و علایم ایمنی و انجام خط کشی جاده در اسرع وقت صورت گیرد.
معتمدیان ادامه داد: با توجه به اینکه مرز تمرچین ۲۴ ساعته است، سامانه روشنایی آن نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مورد پیگیری قرار گیرد و اقدامات لازم برای ساماندهی روشنایی آن صورت گیرد.
وی با بیان اینکه زیرساخت های لازم آب، برق و ارتباطات پایدار هم فراهم شود، افزود: تقویت پوشش آنتن‌دهی تلفن همراه در جاده‌ها پیگیری شود و نقاطی که پوشش ارتباطی کمتری دارند، تقویت شوند.
استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین تدابیری برای جلوگیری از گرمازدگی افراد اتخاذ شود تا مشکل خاصی برای زائران به وجود نیاید. دستگاه‌های عابربانک نیز برای سهولت کار زائران مستقر و آماده‌به‌کار باشد.
وی ادامه داد: مستند خوبی برای معرفی مرز تمرچین تهیه و با عنوان مرز تمرچین از شبکه استانی پخش شود.
در این جلسه اعضای حاضر به ارائه نظرات، پیشنهادت و برنامه های خود جهت استقبال از زائران اربعین پرداختند.
انتهای پیام/
تاکید استاندار آذربایجان غربی بر ساماندهی امور برای استقبال شایسته از زائران اربعین خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار