خبر/

هشت هکتار از اراضی ملی آذربایجان شرقی آزادسازی شد

1403/04/18 - 09:13 - کد خبر: 116164 نسخه چاپی

نصر: دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان شرقی از آزادسازی بیش از هشت هکتار از اراضی تصرف شده این استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش نصر، بابک محبوب علیلو با اشاره به اینکه این اراضی در بخش‌های خسروشاه، باسمنج و اسپیران از توابع شهرستان تبریز توسط افراد فرصت طلب تصرف شده بود، افزود: تلاش برای رفع تصرف از اراضی ملی جزو اولویت های اصلی و مهم دستگاه قضائی است.
وی به موضوع تبصره یک ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور اشاره و اضافه کرد: اراضی ملی آزاد شده فوق دارای ارزش اقتصادی بسیار بالا ، توسط اشخاص سودجو و فرصت طلب مورد دخل و تصرف قرار گرفته بود که با رفع تصرف آنها، به بیت المال عودت داده شد.
محبوب علیلو ادامه داد: در راستای حفظ حقوق بیت المال و برخورد با زمین خواران، دستگاه قضایی با قانون شکنان در هر جایگاهی که باشند برخورد قاطع خواهد کرد و در این راستا با هیچ کسی مماشات نخواهد شد.
وی گفت: در راستای پیشگیری از وقوع جرم، مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک به تصرف و تعدی به اراضی ملی، بلافاصله موضوع را جهت پیشگیری و برخوردهای قاطعانه و قانونی به دادستانی مرکز استان اطلاع دهند.
انتهای پیام/
هشت هکتار از اراضی ملی آذربایجان شرقی آزادسازی شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار